Pamuk Yiyerek Nasıl Zayıflanır

Pamuk yiyerek zayıflamak daha öncelikle ilk olarak mankenler tarafından uygulandığını duyduğumuz bir yöntemdir. Kalori değeri olmadığı bilinen pamuk yemek öğünlerinde yemek yerine pamuk yiyerek tokluk hissi yaratmasına neden olarak yemek yememeye çalışıyorlar. Oldukça sakıncalı olan bu yöntem oldukça zararlı sonuçlara neden olmuş ve bunun sonucunda ölümlerin yaşanması bile görülmüştür.

Özellikle gençler va cahil insanların bir şey olmaz diyerek başlamaları sonucunda olumsuz durumlar ortaya çıkmaktadır. Ergenlik çağında olup kilo sorunu yaşayan genç bireyler bu uygulama ile çabuk zayıflayacaklarını düşünüp uygulamaya başlamaktadırlar. Bilinçsizce uygulanan bu yöntem zamanla böbrek sorunlarına, mide ağrılarına ve yetersiz beslenmeye neden olmaya başlamaktadır.

Yetersiz beslenmeye bağlı olarak kişi rahatsızlanmalar yaşamaya başlamaktadır. Bunun yanı sıra beslenme rahatsızlığı yaşamaya başlayan kişilerde bu zayıflama yöntemi ölümlerle bile sonuçlandı. Mide tarafından eritilemeyen pamuk bağırsaklarda düğümlenmeye sebebiyet vermekte ve çok ciddi sorunlarla karşılaşılmaktadır.


Son zamanların gözde diyetleri arasına girmesi oldukça tedirgin edici bir durum. Pamuk yiyerek zayıflamak oldukça tehlikeli ve riskli bir yöntemdir. Yemek öğünlerinde bir tutam pamuk yutulur. Ardında bir miktar su içilir. İçilen pamuk arkasından içilen su ile şişer ve mide de fazla yer kaplayarak kişide tokluk hissi yaratarak başka bir şey yemenize engel olacaktır. Bilinçsizce kullanılan bu zayıflama yöntemi oldukça sakıncalı olmaktadır. Fazla kilolardan kurtulmak isterken istemeden de olsa hayatınıza mal olacak bir yola girmiş olacaksınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git