Papatya Lif Örgü Modeli Yapımı

Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan değişik ve farklı örgü modellerini yapmaktan zevk alan hanımlar için, daha yararlı olabilmek adına her gün yeni modelleri paylaşmaya devam ediyorum. Örgü denince akla çok fazla model ve çeşit geliyor. Her modelin kendine özgü kullanım alanları olduğu gibi bazıları da her yerde kullanılabiliyor. Önemli olan örgüyü yapan kişinin hayal gücüne göre şekil vermesidir. Bu da direk olarak siz hanımlar oluyorsunuz. Genel yargılardan uzaklaşarak, her modeli farklı şekillerde kullanabiliyorsunuz.

Özellikle son dönemlerde örgü trend bir hobi haline gelmiştir. Oysa ki çok uzun yıllardan beri var olan bir aktivitedir. Sadece şu sıralar örgüye olan ilgi artış göstermektedir. Bu da bizim için mutlu edici bir gelişmedir. Herkesin bu kadar güzel bir işle uğraşması gelişmedeki en büyük etkenlerden biridir. Dünya sürekli değişiyor ve gelişmeye devam ediyor. Biz de içerisinde yaşayanlar olarak ayak uydurmaya çalışıyoruz.

Örgü de tam olarak bu oranda farklılıklar yaşamaya devam ediyor. Tabii eski modeller de hala çok kullanılıyor. Ama yeni modellerin moda açısından daha önemli bir yeri var. Siz de yeni örgüler ile harikalar yaratıp, düzene ayak uydurmak istiyorsanız papatya lif modeli yapılışı tam size göre.

papatya modeli lif yapımı detaylı anlatım

Lif İçin Papatya Motifleri

Bilindiği üzere çiçek motifler her yerde kullanılıyor. Papatyalar ise daha büyük ilgi görüyor. Doğada da tüm çiçeklerin önüne geçen ve kokuları ile herkesi kendisine hayran bırakan papatyalar örgü modelleri üzerinde de çok güzel duruyor. Zaten herkes bir çeşit papatya modeli yapmayı biliyordur. Ama bu sefer anlatacak olduğum motifler bildiklerinizin dışında olabilir. Direk olarak tabana şekli işlemek yerine motifleri bir bir örerek birleştirme işlemi yapacağız.

Örgüden her şeyi yapabileceğinizi biliyorsunuz. Özellikle lif modelleri son zamanlarda daha fazla tercih ediliyor. Çünkü lifler çabuk yıpranıyor ve dışarıdan satın aldıklarımız cilt sağlığına zarar verebiliyor. Her şeyin en güzeli evde yapılanı olduğu için lifleri dışarıdan almamanızı öneririm.

Lif için papatya motiflerini kısa sürede yapabileceksiniz. Bunun için iki renk kullanmanızı öneririm. Orijinallikten uzaklaşmamak adına beyaz ve sarı renkler uygun olacaktır. Ama başka şekillerde yapmak isterseniz bu sizin zevkinize bağlı olarak değişebilir.

Papatya Lif Örgü Modeli Yapılışı

Papatya lif örgü modeli yapılışı kısa süreceğinden sıkılmadan ilerleyeceksiniz. Aynı zamanda motiflerinizi çoğaltarak lifinizin boyunu ayarlayabilirsiniz. Tek taraflı yapabileceğiniz gibi iki parçayı birbirine dikerek kese şeklini elde edebilirsiniz. Bu gibi fikirler daha türetebilir. Eğer benim söylediklerim dışında başka düşünceleriniz varsa yorum atabilirsiniz. Bu sayede hem ben hem de diğer okuyucular bilgi almış olur.

Aşağıda sizler için video paylaştım. Bu videoyu izleyerek adım adım yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz. Yaptıklarınızı sevdikleriniz ile paylaşmayı da es geçmeyin. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Ezgi’nin Örgü Aşkı’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git