Papatya motifli bebek battaniyesi yapılışı

Havalar soğuk olsun sıcak olsun, tığ işi farklı ve güzel yeni motifli bebek battaniyeleri, canlı ve sıcak renkleri ile her zaman bize enerji vermiştir. Battaniye dendiğinde çoğu zaman akıllara sadece sıcak tutan, üzerimizi örten ve bizi soğuktan koruyan modeller olarak algılanır. Aslında sadece bu amaçla kullanılmıyor. Bazen, bir oturma odasındaki koltuğun üzerine aksesuar, veya bebeklerinizin yerde oynaması için yere serilen bir örtü olabiliyor. Eğer bir aksesuar ise, kullandığınız ip çok önemli değil. Fakat bebekler için değişik tığ işi battaniye modeli örüyor iseniz, burada dikkat etmeniz gereken şeyler var.

Çoğu bayan aldıkları iplerin muhteviyatını ve markasına pek bakmaz. Ucuz olduğu kadar işini de görüyorsa hemen alır. Fakat artık her şey eskisi gibi değil. Endüstriyel üretim sonucunda ortaya çıkan sağlıksız şeyler (bu sadece yiyecek için geçerli değil tabii ki) hepimize fazlasıyla zarar veriyor. Bu sebeple, aldığınız iplerin ne ihtiva ettiğini mutlaka bilerek alın. Bebeğinizin en hassas zamanlarında ona zarar vermesin.

Papatya motifleri tığ işi battaniyeler için harika şeyler

O kadar güzel görünüyorlar ki. Özellikle sarı ve beyaz bir araya geldiğinde, insana enerji verip canlandırıyor. Diğer uyumlu renkler de bir araya geldiğinde harika bir model ortaya çıkıyor. Kare örgüler, doğru motifler ve şekillerle birleştiğinde, sizin de tahmin edemeyeceğiniz şeyler ortaya çıkartabiliyor. Örneğimizdeki papatya motifli çok şık bebek battaniyesinde olduğu gibi.

Bu modele yazımız boyunca bebek battaniyesi dedik fakat, siz farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz. Evinizdeki yataklar için harika bir örtü olabilir. Boyutunu yatağınıza göre ayarlayarak bu şekle sokabilirsiniz.

Papatya motifli bebek battaniyesi nasıl örülür resimli anlatım

Aşağıdaki galeride, kare motifler ile yapılmış bu güzel ve rengarenk battaniyenin nasıl yapıldığını adım adım inceleyebilirsiniz. Artık şema okumayı bilmeyen hanım kalmadı diye düşünüyorum. En sondaki fotoğrafta motifin şemasını görebilirsiniz. Bu şema size, battaniyenin temelini oluşturmanız için çok yardımcı olacak. Papatyayı her karede aynı renk kullanıp, karelerin zeminlerini farklı renkler yapmalısınız. Fakat dikkat edin; çok farklı renkler güzel sonuçlar vermeyebilir. Daha çok soft renkleri tercih etmelisiniz.

Bu gibi güzel modellerin çok daha fazlasını, anlatımlı örgüler kategorimizde inceleyebilirsiniz. Çalışmaları incelediğinizde, farklı ve güzel modeller yapmanın çok da zor olmadığını göreceksiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git