Papatya motifli tığ işi battaniye yatak örtüsü yapılışı

Bu gibi örneklere bayılmamak mümkün değil. Çünkü çok basit bir model ile nasıl güzel bir tığ işi battaniye ve yatak örtüsü yapılışı ortaya çıkartılır onu gösteriyor bize. Özellikle bahar ve yaz ayları için oldukça kullanışlı olabilecek bu gibi modeller insanın içini açıyor. Bahar renkleri ve çiçek modelleri bir araya geldiğinde ortaya çıkan görüntüde insanın içinin ısınmaması mümkün değil.

Çiçek desenli tığ işi yatak örtüsü motifleri, genellikle bir parça ile başlanıp, aynı parçanın tekrar edilmesi ile oluşturulan, bakıldığında kolay gibi görünen ama boyutu nedeniyle biraz zaman alabilen modeller. Bu büyük modelin üzerindeki motif farklı şekillerde ve modeller olsaydı çok daha fazla zamanınızı alabilirdi. Fakat aynı kare motifin tekrarı olması sebebiyle kolaylıkla örebilirsiniz. Normal bir kare modelin üzerine işlenen papatya motifini bir kaç kere tekrarladığınızda, diğer kareleri yapmak size daha kolay gelecektir.

Sadece tığdan yatak örtüsü değil aynı zamanda battaniye

Bu gibi modelleri bazı hanımlar yalnızca yatak örtüsü olarak kullanıyorlar. Fakat aynı zamanda serin havalar için güzel bir battaniye olarak da salonunuzda veya yatak odanızda bulundurabilirsiniz. Salonunuzda kullanacaksınız, koltuklarınız ve diğer eşyalarınızın renkleri ile uyumlu, farklı ve kolay tığdan papatya modelli battaniyeyi örebilirsiniz. Fakat papatya renkleri tabii ki farklı olacaktır.

Bu gibi büyük alana sahip işler her zaman bir çok işe yarayabilir. Küçük bir bebeğiniz varsa, yerde oynaması için de onun altına serebilir, onun daha yumuşak bir zeminde yuvarlanıp oynamasını sağlayabilirsiniz.

Tığdan yatak örtüsü ve battaniye yapılışı

Bu gibi modelleri adım adım anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Çok ayrıntılı olmayan, çok fazla detaya girilmeden yapılmış standart bir kare motifin üzerine işlenen bir çiçek deseni. Tasarım olarak farklı yapılmış tek yanı; çiçeğin tam ortada değil de kenara yakın işlenmesi. Bu da yapılışı nedeniyle tığ ile farklı battaniye ve yatak örtüsü olmasını sağlamış.

Aşağıdaki şema zaten çok açıklayıcı. Bir tane kare motifi yaptığınızda diğerlerini yapmak oldukça kolay bir hal alacak. Siz örnekteki gibi beş renk kullanmak yerine, bir veya iki renkli çalışmalar da yapabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git