Patlamış Mısır Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Kış ayı gelince hanımlarımız evde el işi yaparak vakitlerini değerlendirmektedir. Genç kızlar için ise çeyize koydukları bu el işleri herkes tarafından hem kullanışlı hem de beğenilmektedir. Farklı modeller her zaman daha göz alıcı durduğundan patlamış mısır örgü modeli yapımı bileni azdır.O zaman hemen bilmeyenler için  patlamış mısır örgüsü nasıl yapılmaktadır ? Anlatmaya çalışalım.

Patlamış mısır örneği tığ ile yapılan bir modeldir ve oldukça sevimli ve gösterişlidir. Bunun için ihtiyacınız olan dilediğiniz renkte ve orta kalınlıkta bir ip ve 4 numara tığ. Görünümü kabarık kabarık durduğundan dolayı bu model patlamış mısır ismini almıştır.Öreceğiniz ürüne göre zincir sayısını çektikten sonra ilk iki sıra boyunca ilmek işlemelisiniz. Üçüncü sıradan başlayarak, başlangıç ilmeğini üçlü tırabzan olacak şekilde işlenerek tığ işi patlamış mısır modelinin örülebilmesi için yükseklik ayarlanmış olur.

İkinci örmede, yandaki zincir alınarak ve aynı yere 5 kez batırılıp zincir çekilmek üzere tırabzan uygulanmalıdır. Çekilen 5’li zincirin hepsi aynı anda tığ ile çekilerek kabarık bir görüntü elde etmiş olursunuz. Bu şekilde devam ettiğinizde bu kabarık desenlerin patlamış mısıra benzediğini göreceksiniz. İsterseniz tek renk ile isterseniz farklı renkleri aynı modelde kullanarak da güzel görünümler elde edebilirsiniz.

Patlamış Mısır Modeli Nerelerde Kullanılır?

Genç kızlar çeyizlerini hazırlarken özellikle bolca lif örgüye yer verirler. Lifleriniz hem çeşit çeşit hem güzel olsun istiyorsanız patlamış mısır modelli lif örmelisiniz. Bebek battaniyelerinde, bereleri ve atkılarında, yeleklerinde de oldukça sevimli duracak olan bu model, beyaz ile örüldüğünde hoş bir hava yaratacaktır. Simli ip tercih edilip bu model örüldüğünde ise kadınlar ve genç kızlar için hem şık hem gösterişli yelek çeşitleri örebilirsiniz.

Patlamış mısır örgüsü bir çok üründe kullanabilirsiniz mesela harika bir boyunluk örebilir veya bir bebek battaniyesi projenizde yer verebilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi bir bere daha neler bukadar tavsiye bizden hayal gücünüzün sınırlarını zorlamak sizden.

Patlamış Mısır Örgü Örneği Yapılışı Videolu Anlatım

Evet lafı çok daha fazla uzatmak istemiyorum.Hemen patlamış mısır örneğinin yapılışı ile ilgili videomuzu ekliyorum. Yabancı bir kaynaktan almış olmam umarım sizleri rahtsız etmez sevgili dostlar detaylı olarak videolu anlatım ile anlatılmış size uygulamak kalmış. Hepinize bol şans diliyorum.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git