Pipetle İğne Oyası Limon Çekirdeği Örneği Yapılışı

Merhaba hanımlar. İğne oyası yaparken sadece iğne ve iplik kullanmayacağınızı bilenler vardır. Çatal, firkete vb. malzemeler ile de pek ala iğne oyası yapabilirsiniz. Bu malzemeler sayesinde işlemeleriniz daha özel bir hal alacaktır. Aynı zamanda düz modellerden farklı görüneceği için yaptıklarınıza herkes hayranlıkla bakacaktır. Öyleyse tam olarak tanıma uygun bir modeli sizlerle paylaşmak isterim. Pipetle iğne oyası limon çekirdeği modelini hep birlikte öğrenelim.

Bu harika görünen el işlemelerini herkesin denemesini tavsiye ederim. Yeni başlayanlar ilk etapta zorlanmamak adına düz modelleri tercih edebilir. Ama çok zaman geçmeden sınırlarınızı biraz aşmaya çalışmanız daha iyi işler çıkarmanıza yardımcı olur. Eğer iğne oyası yapmaya yeni başladıysanız web sitemiz üzerinden basit modellere ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlar sayesinde kısa sürede öğrenmeniz ve uygulamaya geçmeniz mümkün olacaktır.

Gün geçtikçe yeni modeller denemeniz bilgi haznenizin gelişmesini sağlayacaktır. Ayrıca farklı işlemeler el alışkanlığınızın kısa sürede kazanılmasına yardımcı olur. Bazen bir işlemede çok oyalandığınızı düşünebilirsiniz. Bu gibi durumlarda işe ara vermek mantıklı bir karar olacaktır. Yoksa kısa sürede sıkılabilir, modelden soğuyabilirsiniz.

limon çekirdeği modeli yapımı videolu anlatım

Limon Çekirdeği Modeli İçin Pipet Kullanımı

Limon çekirdeği modelini ilk denediğinizde biraz zorlanabilirsiniz. Sonrasından kolay bir işlem olduğunu anlayacaksınız. İlk olarak iğneyi pipete değecek şekilde yanına yerleştirmeliyiz. Ardından eliniz ile sabitlediğiniz ipi pipet ve iğnenin etrafından sarmanız gerekir. Bu işlem için bir sayı belirtmiyoruz. Göz kararı gereken kalınlığa geldiğinizde durabilirsiniz. Eğer buna kendiniz karar veremiyorsanız yirmi beş kere sarmak uygun olacaktır.

Bu modelde en önemli işlem altta kalan ve üstteki iplerin birbirine karışmamasıdır. Sırayla iğne üzerinden bu ipleri dolayacağız. İğneyi geçirdiğiniz yerden ipi sarma işlemine devam ediyoruz. Bu işlemi en az on beş kere yapmanız gerekir. Ardından ipi serbest bırakmak için iğneyi aşağı doğru çekiyoruz. Tüm bu anlatımın sesli anlatım şekli aşağıda bulunmaktadır.

Sizler için paylaştığım videoda limon çekirdeği modeli için pipet kullanımı açık bir şekilde anlatılmıştır. Videoyu izleyerek hemen modeli deneme aşamasına geçebilirsiniz. Eğer yeni modellerden haberdar olmak isterseniz sitemizi takipte kalmanız yeterli olacaktır. Bu gibi ve benzeri her modelle karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Pipetle Limon Çekirdeği Modeli Yapılışı

Pipetle limon çekirdeği modelini her yerde kullanabilirsiniz. Ama ben genelde yazma ve başörtülerine çok yakıştırıyorum. Eğer standart boyda bir yazma kullanacaksanız toplamda 140 ile 150 arası limon çekirdeğine ihtiyacınız olacak. Bu sizin belirlediğiniz aralıklara göre de değişkenlik gösterebilir. Yine de aralarındaki boşluğun çok olmamasına özen gösterin.

Çok olabileceği gibi boşluklar az da olmamalı. Bütün şekiller birbirine değerse çok göz yoran bir çalışma yapmış olursunuz. Bunun önüne geçmek için videoda olan aralıkları baz alabilirsiniz. Aynı zamanda renkli ipler kullanmanız çok hoş bir görüntü sağlar. Şimdiden kolay gelsin.

Çemberimde Gül Oya İğne Oyaları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git