Plastik Şişe Kullanarak Takı Takma Askısı Yapılışı

Plastik şişeden takılık yapılışı gayet basit ve evde bulunacak malzemeleri kullanarak bunu yapacağız.Öncelikle plastik şişelerin dipleri yuvarlak kesilir ve çukur olan bölümler takı koymaya hazır olur. İsterseniz daha az kesici olması ve daha hoş görünmesi için çakmak ya da mum yardımıyla kenarlarını biraz yakabilirsiniz.

Daire şeklinde kesilen plastik şişe diplerimizin ortasına matkap ya da makas yardımıyla birer delik açılır. Deliklerin genişliğinin demir çubuk kadar olmasına özen gösterilir ve ortası delinen plastik şişe diplerine demir çubuk ortalarından geçirilerek somunlar ile sabitlenir. Bir plastik şişe dibi aşağı, diğerleri yukarı bakacak şekilde düzenlerseniz takılığınıza bir ayak da yapmayı ihmal etmemiş olursunuz.

plastik-siseden-kupe-askiligi-yapimi

Gerekli malzemeler İse;

• Değişik boyutlarda plastik şişeler
• Somun
• Demir çubuk
• Boyalar

Eğer şişenin rengini beğenmez iseniz guaş boya ile boya ile renklendirebilir, kendinize özgü bir şeyler de katabilirsiniz. Plastik şişe dibi yerine de renkli su kapakları, plastik tabaklar, pipetler bile kullanabilirsiniz.Evdeki malzemeleri kullanarak gayet şık ve hoş görünümlü bir takılık yapıp bununla odanızı süsleyebilir, arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.

Plastik Şişe Faliyetleri İle Takılık Yapımı

Küpe asmak için takılık kenarlarını kullanabilir, çukur bölgelerine pamuklar koyarak içine yüzükler yerleştirebilirsiniz. Şişe diplerinden çıkan pipetlerin üzerine delikler delerek küpelerinizi buraya bile asabilirsiniz. Hem boş yere para harcamamış olursunuz hem de evdeki malzemeleri değerlendirip şık bir takılık yapmış olursunuz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git