Psikolojisi Bozulmuş Çocuklarla İletişim Nasıl Kurulmalı ?

Çocuklar temiz ve pak duygulara sahip, yeryüzünün en dürüst varlıklarıdır. Onların sözlerinde yalan yoktur. Kalplerindeki sevgiyi ve temizliği sözlerine ve dış dünyalarına yansıtırlar. Saklayacak hiçbir şeyleri yoktur.Her şeyi sevdiklerinin yanında yaparlar. Mutluysa güler, düşerse ağlar, korkarsa yanınıza sığınır. Çocukluk böyle bir şey işte…Eğer bir çocuğun hangi psikolojide olduğunu öğrenmek istiyorsanız, onu 3-5 dakika dikkatle izlemeniz yeterli olacaktır.

Bir çocuk durduk yere, okula gitmek istemiyorum,karnım ağrıyor gibi serzenişlerde bulunuyorsa bilin ki çocuğunuzun bir problemi var.Şunu unutmamak gerekir ki, eğer yatağından çıkmak istemeyen , okula gitmek istemeyen, sağa sola saklanan ,sizden kaçan bir çocuğun kesinlikle arkadaşlarıyla veya dersleriyle ilgili bir problemi vardır.Başa çıkamadığınız taktide uzman kişilerden yardım almanız yararınıza olacaktır.

Psikolojisi Bozuk Olan Çocuk Nasıl Anlaşılır?

cocuklarda-depresyon

Çocuğunuzun ev içerisinde agresif tavırlar sergilemesi, sebepsiz yere kedi ya da köpeğe kötü davranması psikolojisinin iyi gitmediğinin kanıtıdır. Sizin yapmanız gereken çocuğunuzun bu davranışlarındaki kaynağa inmek olacaktır. Sürekli karamsar cümleler sarf eden bir çocuğun durumu da normal karşılanmamalıdır.

psikolojisi-bozuk-cocuklara-nasil-davranmali

Peki, psikolojisi bozuk çocuklara nasıl davranmalı, nasıl bir tutum içinde olmalıyız? Onlara verilebilecek en önemli desteklerden birisi, onları anladığınızı ve hastalığını kabul ettiğinizi söylemek olacaktır.

Depresyonlu hastalar her zaman olduklarından daha asabi ve alıngan oldukları için, hastaların asabiyetini bozacak, onları daha fazla sinirlendirecek hareketlerden kaçınılmalıdır.Hastanın kendi güvenini kazanmasına yardımcı olunmalıdır.Eğer ki bunla başa çıkamayacağınız düşünüyorsanız ,en kısa sürede bir uzmandan destek almayı ihmal etmeyin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git