Pullu Çember İğne Oyası Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba arkadaşlar. İğne oyalarının hayatımızdaki yeri oldukça önemlidir. Her genç kız mutlaka evlenmeden önce çeyiz sandığını güzelleştirmek için oya modellerinden yararlanır. Bizler de evlerimizde hala işlemek istediğimiz ama bir türlü ne işleyeceğimize karar veremediğimiz eşyalar için yeni model arayışına gireriz. Öyleyse pullu iğne oyaları çember oyası tam size göre bir model. Çünkü bu model sayesinde düşünmekten kurtulacaksınız ve hemen uygulamaya geçeceksiniz.

İğne ve tığ ile yapılan oya modellerinde farklı materyallerden yardım alabiliriz. Özellikle yuvarlak boncuklar ve pullar her zaman daha güzel olacaktır. Parlak boncuklar yardımı ile yaptığımız oyalara ayrı bir renk gelecektir. Böylece evimizin de havası mutlaka değişecektir. Eğer siz de sürekli aynı eşyaları kullanmaktan sıkılıyorsanız yenilik zamanı. Eski havlularınıza ve ya başörtülerinizi güzelleştirmek için bu modelden yararlanmanız uygun olacaktır.

Bazen çok sevdiğimiz eşyaları atmak istemeyiz. Havlular zamanla yıpranır ve kenarlarının yırtıldığına şahit olabiliriz. Bu gibi durumlarda hemen müdahale etmek doğrusu olacaktır. Eğer havlulardaki yırtık çok büyük değilse bir şerit halinde kesebilir ve sonrasında kenarına oya işleyebiliriz.

pullu iğne oyasi cember oyasi yapımı videolu anlatım

Pullar İle Çember Oyası Nasıl Oyalanır

Pullar ile çember oyası yapmak konusunda çok fazla düşünmenize gerek yoktur. Evinizde var olanları kullanabilirsiniz. Ya da bir yenisini almak isterseniz orta boy pulları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Eğer büyük şekillere sahip olmak istiyorsanız da daha büyük pullardan yardım almanız gerekir.

Renk konusunda da herhangi bir kısıtlama yapmıyorum. Oyayı işleyeceğiniz eşya hangi renkteyse uygun bir renk pul almanız iyi olur. Ama eğer daha farklı bir model oluşturmak isterseniz kendi tekniklerinizi de kullanabilirsiniz. Ayrıca kendiniz öz modelleriniz varsa da diğer okuyuculara aktarabilirsiniz. Bana ya da uzman ekibimize yöneltmek istediğiniz sorular olursa kısa süre içerisinde dönüş alacaksınız.

Ben genelde tek renk pul kullanmayı tercih ediyorum. Ama bir çok farklı renkte pullar kullanarak da daha renkli bir çalışma yapabilirsiniz. Özellikle kullanacağınız alana uygun olması önem arz eder. Sizler de benim gibi renk konusunda hassas bir yapıya sahipseniz söylediklerimi dikkate alacağınızı düşünüyorum.

Çember Oyası Yapılışı Türkçe Videolu Anlatım

Oya işlerinde dikkat etmeniz gereken bir önemli detay daha vardır. Tüm düğümlerin sıkı bir şekilde atılması ve ipin sert çekilmesi gerekir. Böylece daha olumlu sonuçlar alacağınıza emin olabilirsiniz. Pullu çember iğne oyası yapılışı son derece basittir ve aşağıda paylaştığım videoda da güzel bir şekilde anlatılmıştır.

Eğer anlatımda aklınıza takılan bir yer olursa yorumlarda belirtebilirsiniz. Sizler için her zaman daha iyisini yapmak ve yeni bilgiler öğretmek için buradayım. Kendinizi çok yormamaya özen gösterin. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na pullu iğne oyaları çember oyası anlatımını bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git