Pullu İğne Oyası Yapımı Türkçe Video Anlatımlı

Merhaba arkadaşlar. İğne oyası ile birbirinden farklı işlemeler yapmaktan keyif alıyorsanız, her gün yeni bir modeli denemek için can atıyorsanız siz de benim gibi sürekli araştırma yaparak bilgi haznenizi doldurmaya çalışıyorsunuzdur. Ben araştırmalarım sonucu bulduğum harika modelleri sizlerle paylaşmak istedim. Bu yazıda da halka pullu iğne oyası modeli türkçe video anlatımından bahsedeceğim. Yapılışını öğrendikten sonra çok seveceğinize eminim.

Düz ve bilinen örnekleri çok paylaştım. Biraz da daha gösterişli ve hareketli modelleri anlatmak istedim. Halka pullar ile yapacağınız bu model son derece güzel görünecektir. Aynı zamanda nereye uygularsanız uygulayın mutlaka harika bir bütün olacaktır. İğne oyaları genel olarak her yerde güzel durmaktadır. Bazen yapılan işlemeleri kumaşa yakıştırmayabilirsiniz. Bu durumda doğru teknikler kullanmamış ve ya uyumlu bir ikili oluşturamamış olabilirsiniz.

Eğer bir model yaptıktan sonra istediğiniz gibi olmadığını düşünüyorsanız büyük ihtimal yaptığınız yanlışlar kaynaklıdır. Öncelikle renk seçimine dikkat etmelisiniz. Tam olarak işlenecek kumaş ile uyumlu renkler olmalı ve birbirini kapatmayan tonları kullanmalısınız. Koyu iki rengin birleşmesi iç karartıcı bir ürün oluşmasını sağlar. Bu durumda dikkatli olmalısınız.

halka pullu iğne oyası modeli yapımı detaylı anlatım

Halka Pullu Model İçin İğne Oyası

Halka pullu model için iğne oyası yaparken tuhafiye ya da kırtasiye dükkanlarından satın alabileceğiniz boncuklara ihtiyacınız olacaktır. Aşağıda paylaştığım videoda mode anlatımı yapılmakla birlikte pullar da gösterilmiştir. Eğer aynı şekilde pullar bulursanız almanız daha uygun olacaktır. Ama benzeri bir boncuk alabilirsiniz. Ya da sadece kendi isteğinize göre salkımların uçlarındaki boncukları değiştirebilirsiniz.

Bir modele kendinizden bir şeyler katmak son derece önemlidir. Tüm hanımlar küçük dokunuşlar ile daha güzel ürünler elde edebilir. Bu işlemi yaparken modelin orijinal görüntüsünden uzaklaşmamaya özen göstermelisiniz. Eğer çok aykırı bir işleme yaparsanız memnun kalmazsınız. Ellerinizi kullanarak yaptığınız oya modellerine farklı anlamlar yükleyerek, yeni teknikler deneyerek harikalar yaratabilirsiniz.

Bu modeli yazma kenarlarında ve havlularda da kullanabilirsiniz. Ben genelde ucu sarkan şekilleri masa örtülerinde kullanmayı tercih ediyorum. Özellikle masa ölçüsüne göre çok uzun olmayan örtülerde detaylar belli olduğunda daha hoş bir görüntü elde etmiş oluyorum. Siz de istediğiniz yere uygulayarak evlerinizi güzelleştirebilirsiniz.

Halka Pullu İğne Oyası Modeli Yapılışı

Halka pullu iğne oyası modeli yapılışını kıyafetleriniz üzerinde de deneyebilirsiniz. Örneğin eteklerinizin ya da kısa ceketlerinizin ucuna bu modeli yaparak farklı bir hava gelmesini sağlayabilirsiniz. İğne oyasının kullanımı tamamen yaratıcılığınız ve hayal gücünüz ile doğru orantıdadır.

Bu arada kimi hanımlar solak olduğu için modellerin yapımında sağdan başlamak istiyor. Bu konuya da açıklık getirmek isterim. Oyayı dilediğiniz yerden başlayabilirsiniz. Sağ ya da sol bir şey değiştirmez. Aynı yapılış şeklini ve sırasını uyguladıktan sonra güzel ve farksız görünecektir. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin.

İğne Oyaları & Dantel Örnekleri’ne bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git