Püsküllü lif nasıl örülür ve püsküllü lif yeni modelleri

Yeni nesil farklılıklarıyla örülen modern ve yeni lifler, yapılışlarındaki çeşitli düzenlerle birbirlerinden ayrılıyorlar. Hanımların devamlı olarak örgü ördükleri ve bu örgülerin büyük bir çoğunluğunu liflerin oluşturduğunu varsayarak, ördükleri lifleri çeşitlendirmek ve değişik bir hale getirmek için bir çok yol arıyorlar. Genellikle model seçimi, renk seçimi gibi herkesin sürekli olarak başvurduğu yöntemler kullanılsa da, değişik ve yeni lif örnekleri örmek için hep bir arayış içerisindeler.

Modelleri örerken hızlı biçimde örmek de önemli. Çünkü çok uzun süren bir motife başlarsanız çok zaman kaybettirebilir. Bu zaman kaybı genellikle ilk kez örülen modellerde oluyor. Daha önce hiç örmediğiniz modelleri daha rahat yapmak için de anlatımlı lifler çok yeni örgüler ve farklılık için size yardımcı olabilir. Özellikle adım adım anlatımlı ise çok daha kolay ve pratik bir şekilde lifleri örebilirsiniz.

Püsküller ile güzelleşen lifler farklı modeller için güzel birer örnek

Elinizde model olarak farklı bir seçenek yoksa, çok daha farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Genellikle ekstra eklemeler modelleri daha farklı bir hale getirebiliyor. Bu yazımızdaki püsküllü lifler ile de bu farkındalığı sağlayabilirsiniz. Püsküller, tek bir şekilde değil, istediğiniz formatta uygulayabildiğiniz çok esnek bir örgü şekli. Yapıldığı modeli değiştiren, başka bir görünüme getiren güzel bir teknik.

Püsküller liflerin sadece kenarlarında kullanılmıyor

Lif modellerini kolay ve değişik örneklerde örmek için püsküllerden yararlanabilirsiniz. Sadece kenar kısımlarda değil, liflerin her yerinde kullanabilirsiniz. Hatta lifin tabanını düz olarak örüp, üst kısmını püsküllerle kaplarsanız, sabunun ne kadar güzel köpürdüğünü görebilirsiniz. Çok uğraşmak istemeyen hanımlar genellikle bu gibi lifleri tek renk örerek, yaptıkları lif modelini daha sade bir şekle getiriyorlar. Fakat bir kaç renkte ip kullanmak da çok zor değil. Ugun renkte, birbirini tamamlayan iplerle güzel lifler örmek kolay ve yeni fikirlerle daha modern.

Püsküllü lif modeli nasıl örülür yazılı anlatım

Gelelim standart bir püsküllü lifi nasıl öreceğinize. Aşağıdaki anlatım genel bir anlatım olup, siz bu model bittikten sonra çok daha farklı çalışmalar yapmak için hazır olabilirsiniz.

Bu yazılı olarak adım adım lif yapılışı anlatımı size oldukça yardımcı olacak. Fakat bazı hanımlar yazılı anlatımdan çok görüntülü olarak örgü modeli örmeyi daha anlaşılır buluyorlar. Onlar için de bir video ekliyoruz. Video, yabancı dilli fakat anlaşılmayacak bir şey yok. Dikkatlice izlerseniz nasıl yapıldığını çözebilirsiniz.

Video anlatımlı püskül modelli lif örneği yapılışı

Lifi bitirdiniz ve artılarınızı eksilerinizi gördünüz. Bir kaç tane daha güzel lif ördükten sonra istediğiniz seviyeye gelebilirsiniz. Bunları görmeniz için aşağıda püsküllü lifler için bir galeri oluşturduk. Bu modellere bakarak çok farklı çalışmalar yapmak için harekete geçebilirsiniz. Püskülleri örerek çeşitli süsleme teknikleri geliştirebilirsiniz. Aşağıdaki güzel çalışmalarda, sadece saçaklarla süsleme ve örme değil, farklı çiçeklerle de nasıl çalışmalar örebilirsiniz onlara bakacaksınız.

Farklı, yeni ve değişik lif modelleri 1yumak.com’da sürekli olarak paylaşılmaya devam ediyor. Daha önceki çalışmaları görmek için mutlaka önceki gönderilere göz atın. Sadece püsküllerle değil, çok daha modern çalışmaları inceleme fırsatı bulacaksınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git