Rengarenk Örgü Bebek Battaniyesi Örnekleri

Kadınlar için eğlenceli hobilerden biri olan örgü işleri, özellikle bebekler için yapılıyor. Çünkü bebekler için el ile örülmüş doğal modeller, hem isteğe bağlı renklerde hem de farklı şekillerde örülebilmektedir. Patik, bere, eldiven, yelek gibi örgülerin dışında bebeklerde en çok kullanılan bir diğer örgü modeli ise bebek battaniyesi modelleridir.Bebeklerin daha rahat bir uyku için yumuşak ve pamuklu iplerin tercih edilmesi gerekmektedir. Türkiye’de yün sektörü oldukça gelişmiştir. Hem kalite bakımından hem çeşit bakımından oldukça geniş seçeneklere sahiptir.

Bebek yünleri genellikle yumuşak ve tüylü olur. Yüncülerden almak istediğinizde zorluk yaşamamanız için yünlerin üzerinde bebek fotoğrafı ya da bebe yünü ismi geçmektedir. Dilediğiniz renkteki yünden 12 çile yün elinizde bulunması gerekir. Kullanmanız gereken şiş numarası da 4 numara olmalıdır.

Örgü bebek battaniyesi örneklerini Pirinç örgü modeli, nohut örgü modeli ve 3 düz 3 büz modeli genellikle battaniye yapımında tercih edilen modellerdendir. Pirinç örgü modeli; bir ters bir düz ilk sıra gidilir. Dönerken ikinci sırada düzler ters, tersler düz örülür ve bu şekilde ilerlenebilir. Nohut örgü modeli; örgünün arka yüzünden ters örgü yapılır. 1 ilmek kendimize doğru alınır. İplik şişten çıkarılmadan bir kez dolanarak aynı ilmeğe batarak çıkılır. Yani; 1 ilmek 3 ilmek haline gelir.

Yanındaki 3 ilmek aynı anda alınıp tek ilmek haline getirilir ve aynı şekilde devam ettirilir. 3 düz 3 büz modeli; bir arttırılır 3 ilmek birlikte alınır bir arttırılır. Dönerken de ters örgü örülür.Seçtiğiniz modele göre tahminen 200 ilmekle örmelisiniz. Örgünüz bittikten sonra battaniye kenarınıza küçük motifler yapabilirsiniz. Bu motifler battaniyenizin renginde olacağı gibi farklı renklerde de olabilir.

Renkli Ve Sevimli Örgü Bebek Battaniyesi Örnekleri

Renkli ve birbirinden şirin bebek battaniyesi modelleri ve bebek battaniyesi örnekleri ile alakalı bazı görselleri sizler için bir araya getirdik. Örme bebek battaniyesi modelleri elbette oldukça fazla biz içlerinden hoşumuza gidenleri sizler için derledik.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git