Renkli Halkalı Farklı Bebek Battaniyesi Yapımı

Son zamanlarda, bebekler için giysiden çok daha fazla tığ ile farklı modelli örgü bebek battaniyesi örnekleri örülmeye başlandı. Model ve desen araştırıp buldukça, bu desenlere kendi yorumunuzu katıp ördükçe ve çeşitli tasarımlar ile beraber birleştirip daha farklı modeller ortaya çıkardıkça, yaptığınız her örgü modeli çok güzel oluyor. Yani şöyle düşünün; çok sevdiğiniz bir battaniyenin kenar kısmını alıp, desenini çok beğendiğiniz bir battaniye ile birleştirdiğinizde, eğer doğru materyalleri kullanmışsanız, kolayca örülen çok farklı ve değişik yeni modelli bebek battaniyesi örneği elde etmiş oluyorsunuz. Ve bu model daha önce örülmemiş, daha önce görülmemiş eşsiz bir şey haline geliyor.

Bu farklılık size ne kazandıracak? Örgü örerek bütçenize katkı sağlıyorsanız, ya da örgü işi sizin asıl mesleğiniz ise farklılık yaratmak zorundasınız. Müşterilerinize ne kadar farklı ve tasarım işler sunarsanız, işleriniz o kadar güzel gider. Bu yüzden de her zaman değişik modeller üretmek zorundasınız.

Farklı bebek battaniyeleri tığ ile çok şık

Evet, herkesin kabul ettiği bir şey var ki, tığ işi ile örülen örgüler şişle örülen işlerden biraz daha güzel olabiliyor. İnce ince işlenen motifler ve renkler, hiç görülmemiş teknikler, harika desenler tığ ile bir araya geldiğinde çok şık örgü modelleri ortaya çıkıyor. Tığın yaptığı ince işçiliği şiş ile yapmanız oldukça zor. Bu yüzden, şık ve güzel işler yapmanız için mutlaka tığ ile örgü örmeyi öğrenmeniz gerek.

Renkli ve değişik modelli bebek battaniyesi yapılışı

Yukarıda bahsettiğimiz maddelerin hepsinin bir araya toplanıp, harika bir battaniye ortaya çıkardığını aşağıdaki anlatımda inceleyebileceksiniz. Bu şekil halkaları daha önce görmüştük. Fakat bu halkaların battaniye üzerinde bu şekilde kullanılışına ilk kez şahit oluyoruz. Daha önce paylaştığımız tığ işi bebek battaniyesi modelleri açıklamalı konusundaki uzun şeritler gibi uzun uzun yapılmış ve önce yapılıp daha sonra eklenmiş.  Oradaki modelden farkı, halkaların iç içe geçirilip örülmesi. Fotoğraflarda her adım açık açık yazılmış.

Fotoğraflardaki açıklamaları ilk kez görüyor olabilirsiniz. Örgü ile uğraşıyorsanız, farklı modeller yapmak için yabancı kaynakları da incelemeniz gerek. O kaynaklarda da uluslararası örgü terimleri ile karşılaşırsınız. Aynı bu battaniye modelindeki gibi. Bu ifadelerin hepsinin bir anlamı var. Örgüde kullanılan işaret ve terimlerin anlamları konusunda, Dünya’daki bütün İngilizce örgü terimlerinin açıklamasını bulabilirsiniz.

En güzel ve farklı bebek battaniyesi modelleri ve örnekleri

Battaniye için çok örnek ve model var. Bu modeller arasında anlatımlı olanlar ise oldukça faydalı. Sitemizde, bebek battaniyeleri için çok fazla örneğe yer vermeye çalışıyoruz. Çünkü, bebekler için örgü örmek gerçekten çok zevkli. Bu güzel örgü modelleri ve anlatımlarına bebek örgüleri kısmından ulaşabilirsiniz. Ama sadece bebek battaniyesi konularını incelemek isterseniz örgü battaniye aramasından faydalanabilirsiniz. Bu konular arasında, anlatımları ile beraber daha önce görmediğiniz modeller inceleyeceksiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git