Saçlarınıza Yanlış Bakım Yapmayın !

Saçlar bayanların doğal aksesuarlarıdır fakat yanlış işlemler gördüğü ya da düzgün bakım yapılmadığı takdirde zarar görür ve yıpranarak dökülür. İşte saçlarınıza bunları yapmayın ; Sık sık saç boyamak ve boyada kalitesiz boya kullanmak ya da kullanılmasına izin vermek saçı yıpratır ve yorar. Saçınızı tekrar boyamadan önce arada biraz zaman bırakın ve kaliteli boya kullanmaya özen gösterin.

Güneş ışınları da aynı cildinize olduğu gibi hem yarar hem zarar sağlar. Yeterli süre güneş ışında durmak saçın uzamasını ve beslenmesini sağlarken uzun süre durmak saçınıza zarar verir. Güneşe çıkarken saçlarınıza koruyucu krem sürmeniz saçlarınızı korumanız için yeterli olmazsa geniş kenarlı bir şapka da işinizi kolaylaştıracaktır.

yanlis-sac-bakimi

Saçlarınızı toplamak için sıkı lastikler kullanmayın. Saçlarınızı sıkarak saç tellerinizin kırılarak yıpranmasını sağlar. Saçlarınızı toplarken pamuklu tokalar ya da kıstırmalı tokalar kullanın.Saçlarınızı sigara dumanı, toz, parfüm ve rüzgardan uzak tutun. Saçlarınızı yıpratacağı gibi dökülmesine de sebep olur.
Şampuan seçiminizi parfümsüz, alkolsüz ve boyasız olandan yana kullanın. Doğal ürünler kullanılan şampuanları tercih edin. Kimyasal maddelerin bol olduğu şampuanları kullanmaktan kaçının.

sac-bakim-nasil-olmali

Sıcak su da saçlarınıza zarar verir. Saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Kuruturken de fazla sıcak havadan kaçının.Hızla, sert havlular ile saçlarınızı kurulamak da saçlarınızı yorar ve yıpratır. Pamuklu havlular ile saçlarınızı hırpalamadan kurulayın. Islak saçla yatmayın ve ıslak saçlara şekil vermek için çalışmayın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git