Sararan Tırnakları Beyazlatma Yöntemleri

Kullanılan koyu renkli ojelerin uzun süre tırnaklar üzeride kalması tırnakların hava almasını engellediği için sararmalara sebep olmaktadır. Bunu önlemenin en kolay yolu oje koruyucu kullanmaktı. Ama bunun yanı sıra hazırlanacak bir kaç kolay bitkisel çözümlerle tırnaklarınızı beyazlatabilirsiniz. Tırnaklarınızın sararmasının nedenlerinden biride sigara kullanımıdır. Sigara kullanımı tırnaklarınızı sarartmanın dışında kötü kokuya ve cildinizin kırışmasına neden olur.


Tırnaklarınızı limon suyunun içine sokarak 10-15 dakika bekletin. Tırnaklarınızdaki sararma geçene kadar her gün uygulayın.
Tırnaklarınızın bir an evvel beyazlamasını istiyorsanız beyazlatıcı bir diş macunu tırnaklarınıza sürüp ovun.
Yarım fincan domates suyu ve 2 yemek kaşığı zentinyağını karıştırın parmaklarınızı bu karışımda 10 dakika bekletin. Sonrasında bol su ile durulayın.
Maden suyu ve sütü 1-1 oranında bir kasede birleştirin. Tırnaklarınızı 5 dakika kadar bu karışımın içinde tutun.
1 çay kaşığı yoğurdun içerisine 1 çay kaşığı karbonat ekledikten sonra kıvamı yakalayabilmek için biraz su ekleyin. Tırnaklarınızı bu karışımla ovun. Haftada 3 kereden fazla kullanmayın.
Tırnak parlatmak da sararan tırnakların beyazlatılması için kullanılabilecek yöntemlerdendir. Fakat tırnakların güçsüzlüğüne neden olacağından pek önerilen bir yöntem değildir.

 


Hidrojen peroksit de tırnakların beyazlatılmasında kullanılabilir. % 3 oranında kullanılması yeterlidir. 3-4 yemek kaşığı oksijenli su yarım fincan suya eklenir. Tırnaklar bu karışımın içinde 2-3 dakika boyunca bekletilir. Yumuşak dişli bir diş fırçası ile hafif hafif fırçalanır. İşlem bittikten sonra bol su ile durulanır. Bu işlemin haftada bir kez ve bir kaç ay uygulanması tırnaklarınızın beyazlatılması için yeterli olacaktır. Hidrojen peroksit tırnaklarınızı kurutma riskine karşı işlemi tamamlandıktan sonra nemlendirici kullanılması önerilir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git