Sarhoş Yolu Şaşırdı Örgü Örneği Yapılışı (Videolu Anlatım)

Daha önceki yazılarımızda da örgü isimlerinin doğadan ve bazı ev eşyalarından esinlenerek isimlendirildiğini söylemiştik. Bu gibi isimlerin yanında sarhoş yolu şaşırdı örgü modeli de biraz daha eğlenceli isimler arasındadır. Örgünün şeklinden esinlenerek bazı benzetmeler sayesinde çıkan isimlerdendir. Şal, şapka veya kazak gibi örgülerde kullanabileceğiniz bir modeldir.

Şimdi de gelelim örneğimizin nasıl yapıldığını anlatmaya. Sarhoş yolu şaşırdı örgü modelinin yapılışı ile ilgili modele başlarken öncelikli olarak kenar ilmeklerini bırakıyoruz ve daha sonra örnek konulurken iplik her iki tarafta da kendimizden tarafa olmalıdır.

Kenar ilmeği alıyoruz. İpliği kendimize çevirip 2 ilmeği birlikte kes hemen 1 dola artır 2 ilmek birlikte al 1 dola artırarak bu şekilde işlem sıra sonuna kadar devam ettirilir. Dikkat edilecek tek şey ilmek sayının çift olmasıdır. Örgünün arka yüzünde de aynı işlem yapılır. Kenar ilmek örülür 2 ilmek kesilip 1 artırılır aynı şekilde de bütün bir sıra boyunca aynı işlem yapılır.

Sarhoş Yolu Şaşırdı Örgü Modeli İle Şal Örneği Nasıl Örülür ?

Sarhoş yolu şaşırdı örneği ilk olarak Derya BAYKAL programında çıkmıştır ve yapım şekli olarak oldukça basit bir örnektir. Örgünün basit olmasına rağmen görüntüsü bir o kadar güzel bir modeldir. Sonbahar aylarında omzunuza alacağınız şık bir şal için önerebileceğimiz güzel bir modeldir. Örgüye yeni başlayan hanımlar için yapmasını tavsiye edeceğimiz bir modeldir. Sarhoş yolu şaşırdı modelin hem örmesi kolay hemde görüntü açısından güzel bir örnektir.

Sarhoş yolu şaşırdı örgüsü çok hızlı ilerleyen bir örnek olduğu içinde örgü örülürken sıkılmazsınız. Örgünün modeli çıktığında ilmeklerin sağa sola çapraz gitmesinden isminin sarhoş yolu şaşırdı olmasının nedenini de daha net anlayacaksınız.Aşağıda paylaşacağım video sayesinde sarhoş yolu şaşırdı örgü modelinin yapılışı daha anlaşılır olacaktır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git