Sepet Örgü İle Yapılmış Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bu yazımızda hayran kalacağınız güzellikte sepet örgü ile yapılmış örgü bebek battaniyesi yapılışını anlatacağız. The Crochet Crowd youtube kanalında gördüğümüz youtube videosu size bu konuyu açmamızı sağladı ve örgü modeline aşık olduk diyebiliriz.

Özellikle ev kadınları el işi ile uğraşmaktan büyük zevk almaktadır. Hem zamanlarını dolu dolu geçirmek için hem de çocukları ya da torunları için el emeği işler yapmayı sevdiklerindendir. Bebekler için her zaman kullanılabilecek olan battaniyeler kışın soğuğu yazın da tozu geçirmez.

El örgüsü olduğunda bebekler daha sağlıklı büyümeye de devam ederler. Bebek battaniyesi örmek istiyorsanız bunun için gerekşi malzemeler şu şekildedir. Bebek battaniyesi 2 şekilde örülebilir. İlki şiş ile örgü ikincisi ise tığ ile örgüdür. Bu yüzden tercihinize bağlı olarak tığ ya da şiş kullanmalısınız. Özellikle bebekler için üretilmiş olan ipleri kullanmanız tavsiye edilir.

Çünkü bu ipler naylon barındırmaz, tam olarak anlatacağımız sepet örgü bebek battaniyesi örneği de yumuşak bir dokuya sahiptir ve örgü işleminden sonra bebeği rahatsız edecek ağırlığa ulaşmaz. Yaklaşık 12 adet istediğiniz renkte yünü tercih edebilirsiniz.Bebek battaniyesi için ipe mutlaka özen göstermelisiniz. İçinde yünü çoksa bebeği rahatsız edebilir, penye oranı fazlaysa sıcak tutmayabilir. Bunun için üzerinde bebe yünü yazan ipleri tercih etmelisiniz.

Sepet Örgü İle Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Tığ işi ile yapılacak battaniye modelleri çok çeşitlidir fakat hem yapımı kolay olması açısından hem de şık bir görünüm açısından bayanlar daha çok dalgalı battaniye modelini tercih etmektedirler. Fakat hasır şeklinde örülen bebek battaniyesi örneğimizi gördüğünüzde alışkanlıklarınızdan vazgeçebilirsiniz.

Tığ işi sepet örgü modeli bebek battaniyesi yapılışına ait adım adım resimleri sizler için ekleyeceğiz. Fakat sizin için can alıcı nokta 1yumak.com web sitemizdeki örgü modellerinin tümünde olduğu gibi eğitim videosu olacaktır.

Fotoğraflardan da etkileneceğiniz gibi gerçekten muhteşem bir bebek battaniyesi modeli kullanılan ipin yumuşaklığı ve örgü şekline bakıldığında bebeklerinizin o yumuşak tenini hiç acıtmayacak sevgili anneler. 9 numaralı bir tığla örmeniz gerekecek bu güzel bebek battaniyesi yapılışını yaparken.

Sepet Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı ( Fotoğraflı Anlatım )

Sizlerin daha iyi anlayabilmesi açısından hem fotoğraflar hem video olarak bu örgüyü çıkarabilmeniz için tüm doneleri paylaşmak istiyoruz. Aşağıdaki fotoğraflarda tığ adımlarına ait çekilmiş görüntüleri görebilirsiniz.

Sepet Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı Videolu Anlatım

Evet bu güzel paylaşımı taçlandırmak üzereyiz denemek isteyen arkadaşlara yardımcı olması açısından sepet örgü modelinin anlatımlı videosunu da bu başlığımızın altına ekliyoruz. Videomuz da bebek battaniye örneğimizin yapılışı oldukça detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Deneyerek başarılı olan arkadaşlar konu altından yorumlarını bırakırsa yapacak arkadaşlara da ilham vermiş olacaklardır.

Kaynak : http://www.deliacreates.com/nesting-basket-weave-crochet-baby/

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git