Sevimli Kalpli Havlu Kenarı Örnekleri

En güzel ve farklı kenar oyaları için havlu kenarı modelleri, sanki tamamen özgün ve güzel örnekler çıkartmak üretilmeye başlanmış şeyler gibi. Yani kenar işleri yapmak için havlular biçilmiş kaftan diyebiliriz. Uzun ve geniş kenarları sayesinde bir çok güzel güzel modeli rahatlıkla yapmak üzere size kolaylık sağlıyor. İster iğne oyası isterseniz tığla yapın, son zamanlarda revaçta olan kalpli havlu kenarı örnekleri ve yeni havlu kenar motifleri, görünüm açısından çok güzel sonuçlar verebiliyor. Burada yapılan modelin çok önemi var. Birçok farklı şekilde yapılabilen bu güzel modelin tek veya küçük küçük bir çok desenin bir araya gelmesi ile de oluşturabilirsiniz.

Havlular üzerine işleyeceğiniz motifleri, veya kenar olarak kullanacağınız desenleri büyük veya küçük olarak yapmak sizin elinizde. Bir kalp motifi düşünürsek, bunu tek başına büyük bir şekilde ve sıralı olarak işleyebilirsiniz. Veya, bu modeli küçük küçük örerek, aynı kalbi bu şekilde de oluşturabilirsiniz. Ne demek istediğimizi alttaki fotoğraftan anlayabilirsiniz.

Kalpli havlu kenarı modelleri daha sevimli oluyor

Her modelin kendine has bir güzelliği var. Bu kalp desenin de şirin ve tatlı bir görüntüsü oluyor. Özellikle kırmızı ve pembe tonları ile yapacağınız kalpler, havlu kenarı işlemeniz bittiğinde güzel görüntüler verebilir. Tabii ki bu renge bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ama, gerçek renklere bağlı kalıp, çok abartmadan güzel renkler kullandığınızda, güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Sevimli işler istiyorsanız eğer, bu teknikler size fazlasıyla yetecek.

sevimli kalpli havlu kenarı modeli

Havlu kenarı kalpli örneklerin yapıldığı güzel bir model

Kalp modelini her yere uygulamanız pek mümkün olmuyor. Yani, ciddi bir model yapmak istediğinizde kalpleri kullanmanız biraz abes kaçabilir. Konu havlu kenarı olduğunda bu değişebilir. Tabii ki havluda da ciddi işler yapacağınız modeller olacak. Ama şirini tatlı ve sevimli işlerin en güzel yapıldığı yerler de havlular diyebiliriz. Çocuklarınız için de havlu kenarı işliyorsanız, onların da çok hoşuna gidecek modeller bunlar. Siz yeter ki renkler ile güzel bir uyum sağlayın.

Farklı kalp modeli ile yapılan havlu kenarı

Bu makalemizde size, çok güzel ve sevimli kalpli havlu kenarı örnekleri paylaşmak istiyoruz. Bu modellerin yapılışını da merak eden hanımlarımız için daha önce güzel bir modelin şemasını paylaşmıştık. Kalpli çok güzel yeni havlu kenarı modeli konusunda harika bir modelin şemasını inceleyebilirsiniz. O model de standart modellerin çok üzerinde bir örnek. Farklı havlu kenarı örnekleri için bir çok modeli daha önce paylaştık sizinle. Bizi sürekli takip eden hanımlar havlu kenarı kategorimizdeki güzel işlere aşina. Eğer siz ilk kez geliyorsanız oraya da bakmadan geçmeyin.

Kalpli havlu kenarı nasıl yapılır?

Bir çok modelde kalpler düz olarak yapılıp işlenir. Bu, boyut olarak farklılık göstermesine rağmen, görünüm ve stil olarak hep aynı şekilde yapılır. Fakat bazı modelleri farklılaştırmak, onları değişik şekillere sokmak, işleri başka boyuta taşımak adına güzel sonuçlar verebiliyor. Aşağıdaki videoda bulunan anlatım bize bunu sağlıyor. Kalpleri bir yuvarlağın içerisine alıp işlemek, değişik bir teknik ile farklı bir örnek yapmamızı sağlıyor.

Kalpli havlu kenarı örnekleri

Aşağıdaki galeriye herkesin hoşuna gidebilecek kenarlar ekledik. İğne, tığ ve şiş ile yapılan farklı motifleri inceleyebilirsiniz. Siz hangi araç ile daha rahat yapabiliyorsanız onu yapmak için başlayabilirsiniz. Fakat kalpler size yeterli gelmeyebilir. Havlu kenarı yapılırken en fazla iğne oyası tercih ediliyor. Bunun nedeni, daha güzel, şık görünmesi. Eğer iğne oyası ile uğraşıyorsanız, 2017-2018 yeni iğne oyası havlu kenarı örnekleri konusu size farklı fikirler verecek modellerle dolu. O modellere de göz atın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git