Şık Ve Modern Örgü Tunus İşi Patik Modelleri

Hanımlar bugün sizlere kış aylarında ve soğuklarda ayaklarınızı sıcacık tutacak patik modelleri ve patik örneklerinden bahsedeceğiz. Bahsini edeceğimiz patiğimizin ismi tunus işi patik modeli olacak. Tunus işi patikler çeyizlerde olmazsa olmazlardan ve her gencin çeyizinde mutlaka bulunan bir örnektir.

Tunus işi patik örneklerini daha önce sitemizde konu etmemiş ve inceleme fırsatımız olmamıştı. Tunus işi patiklerin üzerinde görmüş olduğunuz işlemeler sonradan süsleme şeklinde yapılmamakta olup tunus işi patiğimizi örerenken işlendiğini hatırlatmak isterim.

Belki sizlerde benim gibi tunus işi patik modelleri için aynı şeyi düşünmüş olabilirsiniz. Ama yanılıyorsunuz daha öncede belirttiğim gibi bu şahane işlemeler tunus işi patik örneğimizi oluştururken işleniyor biraz zor diyeceksiniz bence de öyle gözüküyor.

Kolay Ve Basit Şekilde Tunus İşi Patik Nasıl Yapılır ?

Tunus işi patik yapımı için kısa bir tarif vermek gerekkirse yirmi(20) zincir çekerek başlamalısınız.Her zamanki gibi içinden ilmek çıkarmanız gerekecek. Altı sıra süresince yirmi ilmek olarak örmelisiniz. Yedinci sırada çetik patiğinizin üstüne uygulayacağınız motifi işlemeye başlayacaksınız. Eğer renk değişimi yapmak gerekiyorsa dik ilmek olan kısmın iç kısmına batarak örmüş olduğumuz rengimizi tığa almak suretiyle öreceğiz ve devam edeceğiz.

Örneğimizin yapımına devam ederken parmak kısmına geldiğimizde ise örgümüzün sol kısmından dik ilmeklerin iç kısmından ilmek çıkartmak suretiyle son kısımda 2 ilmeği birlikte örmek suretiyle keseceğiz. Geri nasıl geliriz derseniz aynı tarzda örüyoruz.

Şişimize yedi ilmek kalana kadar aynı şekilde eksiltme yapmamız gerekmektedir.Yedi ilmek kaldıktan sonra ise örgümüzün kenar kısmından ilmek almak suretiyle ilmeğimizin sayısını yirmiye çıkartıyoruz.

Yirmi ilmek topladıktan sonra yine yedi ilmek olana dek eksiltme yapacağız. Tekrar yirmi ilmek toplamalıyoz. Altı sıra motifimize uygun olacak şekilde örmeliyiz.Parmak uçlarımızı dönmüş olduk. Yeniden motifi yapmaya başlamak suretiyle örme işlemimize devam edeceğiz.Taban kısmı için ön kısımdan dönmüş olan kısımdan dokuz ilmek çıkartmalıyız.

Şimdi ise son kısımlara geldiğinizde uzun kısımlardan ilmek alarak ekleme yapmalıyız.Bu şekilde taban kısmınıda bitirmiş olacağız. Topuk kısmını dikmek suretiyle süsümüzü ve süslememizi yaparak tunus işi patik yapılışı işlemini bitirmiş oluyoruz.

Yeni Modern Ve Şık Tunus İşi Patik Modelleri

Evet hanımlar sizlere tunus işi patik modeli nasıl yapılır ve tunus işi patik  hakkında bilgileri paylaştıktan sonra birbirinden harika ve görkemli tunus işi patik modelleri ve örneklerini paylaşmak istedim. Belki sizlerinde bu modeller içinde hoşunuza giden ve fikir alabileceğiniz örnekler vardır. Tunus işi patik örme projelerinizde başarılar diliyorum

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git