Şiş İle Küpeli Örgü Örneği Yapılışı Videolu Anlatım

Genelde evlerde gün boyunca bir çok iş olur. Ev işlerinden vakti kalan hanımlar aynı zamanda da stresten uzaklaşmak ve rahatlamak için örgüye başvurur. Birbirinden güzel örgü modellerini deneyerek yeteneklerini ortaya çıkarır.  Her yeni model örgü örenlerin kendini geliştirmesini sağlar. Öylese bugün de küpeli örgü modelinin yapılışını öğrenelim.

Şiş ile yapılan örgüler tığ kadar uğraştırmaz. Böylelikle örgümüzün daha çabuk ilerlemesini sağlar. Ayrıca tığdaki kadar dikkatli olmamıza da gerek yoktur. Şiş ile rahatlıkla bir kazak örebiliriz. Elinizin hızına ve boş vaktinize göre bir kazağı örme zamanınız değişiklik gösterebilir. Tığ ve şiş demişken web sitemizde tığ ve şiş ile örgü modellerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Eğer sitemizdeki makaleler ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız uzman ekibimiz tarafından kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır. Böylece birbirimiz ile bilgi paylaşımı yapabilir, yeni modeller öğrenebilir ve her modelin pratik yollarını bulabiliriz. Aklınıza takılan her konuda size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.

tığ ve şiş ile küpeli örgü modeli yapımı resimli anlatım

Şişle Örülen Küpeli Örgü Tekniği İçin Detaylar

Ev hanımları da dışarıda çalışanlar kadar yorgun ve yoğun oluyor. Bütün gün evin işlerinden kalan vakitlerinde mutlaka yeni bir şeyler üretmeye çalışıyor. Yeteneklerini ortaya koyan hanımlar mutlaka kış mevsimlerinde üzerimizi sıcak tutacak kıyafetler yapıyor. Küpeli örgü modelini de kış için hazırlayacağınız kıyafetlerde sıklıkla kullanabilirsiniz.

Sizin zevkinize bu modelin kullanım alanlarını çoğaltabilirsiniz. Ayrıca bu modeli diğerleri gibi çok sık yapmanıza gerek yok. Özellikle yeleklerde kullanacağınız bu model kış aylarında içinizi ısıtacak. Yeleklerin yanı sıra bebekler için süveter de yapabilirsiniz. Bunun için simli ip kullanmamanızı öneririm. Çünkü simli ip kullanıldığı zaman cildi tahriş edebiliyor ve kimilerinin alerjisi olduğu için küçük sıkıntılar yaşıyor.

Küpeli örgü modelini dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Özellikle bebek ceketlerinde uygulayacağınız bu model çok hoş görünecektir. Ayrıca daha farklı renkler ve yünler kullanarak kendinize bir etek de yapabilirsiniz. Kullandığınız yün renginde bir astar alıp yüzeyine diktiğinizde her yerde giyebileceğiniz bir eteğe sahip olursunuz.

Şiş İşi Küpeli Örgü Örneğinin Yapılışı ( Eğitim Videosu)

Küpeli örgü modeli aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda güzel bir şekilde anlatılmıştır. Şerife’nin Örgü Dünyası konuyu açık bir şekilde bizlere aktardı. Bu sırada örgünüzün bitmiş halinden bir çok yeni kıyafet yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yaratıcılığınızı kullanmanız olacak. Ayrıca ilmekleri kaçırmamaya da özen göstermelisiniz. Çünkü üzerinde delikler olan bir model olduğu için ilk başlarda biraz zorlanıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ama eliniz alıştıkça hiç zorluk çekmeden bir  kaç saat içerisinde epey ilerleyeceksiniz.

Bu sırada renk seçimi konusunu tamamen size bırakıyoruz. Ama sıkılmayacağınız ve sürekli kullanım da sizi boğmayacak bir renk olmalı. Canlı renkler kullanırsanız üzerinizdeki enerji de canlı olur ve gün boyu kendinizi iyi hissedersiniz. Her zaman söylediğimiz gibi örgü konusunda kendinizi çok yormamalısınız. Mutlaka çalışırken zaman zaman ara vermeli hem ellerinizi hem de gözlerinizi dinlendirmelisiniz. Şimdiden bütün hanımlara kolay gelsin.

Şerife’nin Örgü Dünyası’na bizimle küpeli örgü modelini paylaştığı için teşekkür ediyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git