Şiş İle Örgü Çiçek Motifi Nasıl Örülür ?

Örgü örmek için çeşitli şişler vardır. Her şiş için ayrı örgü modeli bulunmaktadır. Genelde en çok çiçek ve meyve motifleri çok tutulmaktadır. Yapımı kolay, pratik olan bu modeller görsel olarak çok çekici bir görünüme sahip olma avantajını da taşımaktadır. Çiçek örgü motifi ile ilgili içerik hazırladım. Çiçek modeli örgümüz için kullanacağımız şiş modelleri ve örgü şişleri ile nasıl çiçek örülür, size detaylı bir şekilde anlatacağım.

Şiş örgüsü sevenler için çiçek motifleri çok meşhur sizde kolay, pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Peki şişle örgü çiçek motifi nasıl yapılır ? Öncelikle büyüklüğü, boyutu size kalmış. İstediğiniz renkte ve boyda yapabilirsiniz. Örnek olarak gül motifi çiçek modelini size önereceğim. İlk önce elimize şişimizi ve ipimizi alıyoruz. Sayarak 65 adet ilmek atıyoruz. 10’ar tanesi çiçek parçası için 5 tanesi de ara boşluk için atılıyor bu ilmekler. Düze düz, terse ters şeklinde 15 adet örüyoruz. Ters örgü yaptığımız yerden 10 adet örüyoruz.

Şişle Çiçek Motifi Nasıl Örülür ?

Şiş ile örgü çiçek motifi yapmak bu kadar basit devamında ise ,bir ilmeği salıyoruz ve aşağıya kadar söküyoruz. Sonra en altta ilmek attığımız yerden yukarı doğru sıkıca çekiyoruz. Ve bu işlemi 10 ilmekte bir yapıyoruz. En sonunda da hepsini yaparak iki ipin ucunu birbirine bağlıyoruz.

Ortalama 150-200 adet bir yemeniye gider. İstediğiniz her türlü çeyizlik eşya ya da günlük eşyalarınız için yapabilirsiniz. Kazak, yelek, bere, atkı gibi birçok giysinize kombinleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Şişle Çiçek Motifi Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Sevgili hanımlar bu kadar bilgiden sonra videolu anlatımlarla çiçek motifini daha iyi çıkarabilen hanımlar için aşağıdaki çiçek motifi yapılışını ekliyorum umarım hoşunuza gider.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git