Şişle Kadife İpten Yapılan Bebek Battaniyesi Anlatımlı

Kadife ipten bir örgü örmek oldukça zordur, neden derseniz ipin kalınlığı ve inceliği bu durumu daha zorlaştırabilir veya kolaylaştırabilir. Ayrıca kadife iple bir bebek battaniyesi örme gibi bir fikriniz varsa bu konumuz size oldukça yardımcı olacaktır. Örneğimizdeki bebek battaniyesi yapılışı ince bir kadife ipten örülmüştür ve oldukça düzgün duruyor.

Düzgün duruyor diyorum çünkü kadife iple şiş kullanarak bir örnek çıkarmaya çalışıyorsanız ipin gergin olmaması gerekiyor bu da bir ustalık gerektirmekte bu yüzden kadife ipten bebek battaniyesi yapımı oldukça zor bir örgü modelidir. Eğer şiş işi örgüde çok iyi değilseniz bebek örgü modelleri kategorimizi inceleyerek daha kolay bebek battaniyesi yapımı konularını inceleyebilirsiniz.

Web sitemizde her türlü örnek ve yapım şekli bulunmaktadır. Örgü ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bizlere soru cevap alanımızdan sorarak merak ettiklerinizi uzman arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Kadife İp İle Bulmaca Örnekli Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür ?

bebek battaniyesi örneği anlatımlı

Gelelim kadife ip kullanarak bulmaca örnekli bebek battaniyesi anlatımına battaniyemizin yapılışı hakkında videomuzu aşağıda paylaştık ama bizler yinede sizlere yardımcı olması açısından bir kaç püf noktayı belirtelim bebek battaniyesi yapılışımıza beş adet kadife ip ve beş numara şiş kullanarak başlayacağız. İlk sıramıza 110 ilmek atmak suretiyle başlayarak dört diş haroşa örgü örmek suretiyle, sonrasında her iki kenardan beşer ilmek haroşa olarak örgümüzün sonuna kadar devam edeceğiz.

Daha fazla detayı videomuzu izleyerek bulabilirsiniz. Zaten anlatımı yapan bayan oldukça net ve güzel bir şekilde anlatmış ellerine sağlık diyoruz. Örgü videoları bölümümüzde envai çeşit örgü videosu ve örneklerin nasıl yapıldığına ulaşabilirsiniz. Tığ işi olsun şiş işi olsun tüm örneklere anlatımlarıyla birlikte göz gezdirebilirsiniz.

Kadife İp İle Örülen Bulmaca Modeli Örgü Bebek Battaniyesi yapımı

Kadife iple sadece bebek battaniyesi değil bir çok farklı ürün örebileceğinizi bilmenizi isterim. Fakat biz bu makalemizde şerifenin örgü dünyası youtube kanalından seçtiğimiz kadife ip ile bebek battaniyesi bulmaca örneğini paylaşmayı tercih ettik. İlerleyen dönemlerde sizlere kadife iple bebek ve çocuklarınız için öreceğiniz yumuşacık örnekleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Baklava Dilimli Tunus İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı Videolu Anlatım

Kadife Himalaya İptan Bebek Battaniyesi Örneği Ve Yapımı

Modern Ve Şık Örgü İle Yapılmış Bebek Battaniyesi Örnekleri 2017

Yukarıda bahsettiğim konu başlıklarımızın ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Kadife ipten bebek battaniyesi yapmak isteyen tüm hanımlara başarılar dilerim.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git