Şişle Örgü Şal Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Hemen hemen gittiğimiz her yerde yaptığımız örgüler bizi çok rahatlatır. Özellikle ev işlerinden kalan vaktimizde bir hobi olarak yaptığımız örgüler sevdiklerimiz tarafından çok beğenilir. Örgü örmeyi sadece kadınların yaptığını düşünsek de en az bizim kadar yetenekli erkekler de var. Bu nedenle örgü örmeyi kişiselleştirmemeliyiz. Hem kadınlar hem de erkekler istedikleri kazak, ceket, bere vb. şeyleri örebilir. Bu makalemizde de sizlere yeni bir model öğreteceğiz. videolu anlatımla şişle örgü şal yapılışını detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Genelde şal örmek istediğimizde tığ ile bu işlemi gerçekleştiririz. Ama şişler ile de bir şal örebiliriz. Bunun için kendi zevkimize göre bir yün seçebiliriz. Siz simli yünleri seviyorsanız şalınızı bu şekilde örebilirsiniz. Genelde özel akşamlarda simli yün ile yaptığınız şallar daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bu arada web sitemiz üzerinden diğer şal modelleri yapılışına da ulaşabilirsiniz.

Bizimle kendi yaptığınız modelleri paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda uzman ekibimiz ile iletişime geçmek isterseniz makalelerin altlarına yorum yapabilirsiniz. Size en kısa zamanda dönüş yapılacaktır. Görüşleriniz bizim için çok değerlidir. Aklınıza takılan ve sormak istedikleriniz için de elimizden geldiği kadar yardımcı olmak adına burada olacağız.

şişle örgü şal yapımı anlatımlı video

Örgü Şal Modeli İçin Şiş İle Videolu Anlatım

Şişle örgü şal modeli anlatımlı yapılışı çok basittir. Ama diğer modellere göre daha fazla zaman harcayabilirsiniz. Biraz zahmetli bir model olduğu için sıkılmanız da mümkün. Lakin modelin bitmiş halini gördüğünüzde uğraştıklarınızın buna değer olduğunu göreceksiniz. Bu arada şalınızı dilediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Hatta birden fazla şal yaparak her davette ayrı bir tanesini yanınıza alabilirsiniz. Böylelikle her kıyafetinize uygun renkte bir şalınız olur.

Bu şal modeli üçgen şeklinde olacağı için ilmekleri arttırarak gitmeniz gerekecek. Bazen ilmek kaçırdığınızı düşünebilirsiniz. Bu durumda içinize sinmesi için modelin karıştırdığınız yerini sökmenizi öneririz. Böylece tam olarak hata yapmadığınızdan emin olabilirsiniz. Aynı zamanda örgü örerken başka şeyler düşünmeniz de hatalı bir modele neden olabilir. Dolayısıyla rahat bir ortamda örgü örmek en doğrusu olacaktır. Stresten uzaklaştığınızda daha örgü ile daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Örgü modeli için şiş ile saray süpürgesi modelini çok seveceksiniz. Yaptığınız şalları sevdiklerinize hediye olarak da verebilirsiniz. Doğum günlerinde ya da diğer özel günlerde vereceğiniz bu hediye onları çok mutlu edecektir. Dışarıdan almak yerine kendi emeğinizin olduğu bir hediye her zaman çok değerlidir.

Şiş İle Örgü Şal Modeli Yapımı Video Anlatımı

Şiş ile saray süpürgesi örgü şal modeli aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda ince ayrıntıları ile anlatılmıştır. Gönülden Örgüler’in anlatımı son derece sade ve anlaşılırdır. Sizler de bu model ile ir şal yapmak istiyorsanız tek yapmanız gereken şiş ve yünlerinizi hazırlamak.

Saray süpürgesi modelini öğrendikten sonra eliniz zamanla hız kazanacaktır. Karışık bir örgü modeli değildir ve herkes rahat bir şekilde yapabilir. Bu arada çalışmalarınız sırasında mola vermenizi prensip haline getirmeniz gerekiyor. Aksi taktirde kendinizi fazlasıyla yormuş olursunuz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin.

Gönülden Örgüler’e bu videoyu bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git