Stor Perde Nasıl Seçilmeli?

Ev dekorasyonunun önemli parçalarından biridir perdeler. Evi tamamlayan ve ortamın daha hoş görülmesini sağlayan önemli unsurlardan biridir. Peki stor perde seçimi nasıl yapılır? Stor perde seçimi yapılırken öncelikle ev dekarasyonun da kullandığınız mobilyalar perdelerimizin seçiminde önemlidir. Öncelikle evinizin mobilyaları, boyası yapıldıktan sonra perde seçimi yapmanız doğru bir tercih olacaktır. Çünkü uyumsuz ev eşyaları bir zaman sonra göz yormaya başlar. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına perde seçimini sona bırakmalısınız.

Stor perdelere daha modern tarzda ki mobilyalar için daha uygundur. Klasik mobilyalarda tül ve fon kullanmanız daha doğru olacaktır. Stor perdeyi kullanacağınız alan da önemlidir. Stor perdeyi ışık alımını fazla istediğimiz odalarda daha ince yatak odası gibi daha az ışık girmesi istediğimiz yerlerde ise daha kalın kumaşla hazırlanmış stor perdeler kullanmak daha uygun olacaktır. Stor perdeler temizliğin daha fazla gerektiği yerlerde kolay temizlenebilen kumaşlar tercih edilmelidir. Stor perde hem kullanışı hem de monte edilmesi açısından oldukça kolay bir perdedir. Var olan kornişlerinizin üzerine perdenizi küçük tırnaklar yardımıyla monte edebilir ve hemen kullanabilirsiniz.

Stor perde seçimini yaptığınız, kumaşınızı yaptınız daha sonrasında doğru ölçü alımı da yapmalısınız. Çünkü yanlış ölçü alımınız perdenizin görsel anlamda kötü olmasına sebep olabilir. Bunu önlemek adına perdeyi yaptıracağınız firmaya ölçü aldırmanız daha doğru olacaktır. Stor perdelerin desenlerini düz kullanırsanız mutlaka arkasına da güneşlik olması adına beyaz storlar taktırmanız gerekecektir. Bu tarz istemiyorsanız zebra stor yaptırabilirsiniz. Çünkü zebra storlar da başka bir ihtiyaç yoktur.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git