Sunumluk Peçete Katlama Şekilleri

Sofranız da sunum oldukça önemlidir. Bir davet verdiğiniz de ya da arkadaş toplantılarınız da sofralarınızın güzelliği oldukça önemlidir. Sofra sunumu ise sınırsız bir dünyadır. Dilerseniz rengârenk peçetelerle sofranızı mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ya da sade renk peçeteler ile katlama teknikleri ile yemeğinizi daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Eğer daha önce hiç sunum peçetesi hazırlamadıysanız bile birkaç teknik ile bunu oldukça rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Örneğin yıldız ve kalp şeklinde bir peçeteyi basit bir teknikle kalp şeklinde bir peçeteye dönüştürebilirsiniz. Sizlere önce yazılı olarak daha sonra ise görsellerle peçete katlama şekilleri sunacağız umarım hoşunuza gidecek örnekler çıkar.

Sunumluk peçete katlama şekillerine birkaç örnek verecek olursak ,

Kalp Şeklinde Peçete Katlamak

İlk olarak yapmanız gereken peçetenizi kat izinden 2’ye katlamak. Sonrasın da enine tekrar katlayarak uzun bir şerit elde etmelisiniz. Yatay bir biçimde tuttuğunuz peçeteyi orta kısmından yukarı doğru kaldırarak L şeklini almasını sağlayabilirsiniz. Ardından peçeteyi diğer tarafından da ortadan kaldırıyor ve çatı gövdeden bir ev biçimi elde ediyoruz. Son adım da ise parçalarımızı içe doğru üçgen biçimin de katlayarak kalbin kıvrımlarını elde ediyoruz. Bu peçete masanıza çok yakışacak.

Peçete İle Hediye Paketi Yaratmak

Eğer hızlı bir iş çıkarmak istiyorsanız bu teknik tam size göre. Birkaç tane peçeteyi kare biçimin de katlayarak, rengârenk kurdeleler ile görünüm kazandırabilir, ya da çiçekler ile üzerini süsleyerek oldukça doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yıldız Şeklinde Peçete Katlamak

Oldukça hoş bir görünüme sahip olan yıldız peçete diğer peçetelerimize göre biraz daha zahmetli. Öncelikle beyaz bol çiçekli rengârenk bir peçeteyi bu peçeteyi yaratmak için kullanmanızı öneriyoruz. İlk olarak yapmanız gereken, peçetenizi ters çevirerek, bir köşesini almak, orta kat izine denk gelecek şekilde katlamak, katlanan parça üçgen olmalı.

Ardından alt ucundan 2 cm bir parçayı alıp üste katlamalısınız. Sonrasın da diğer köşeyi de bir diğer parçanın üzerine gelebilecek şekilde katlayarak üçgen bir şekil yaratmış oluyoruz. Bu adımımız da üçgen uçlarından birini alarak, uç bölüm peçetenin kenarına denk gelecek şekilde katlıyoruz, sonrasında sivri ucu tekrar ters yöne katlıyoruz. Son adımımız da ise peçetenin diğer tüm uçlarını da aynı biçim de ilk olarak iç tarafa, sonrasın da tekrar dışarıya olmak üzere katlıyoruz ve peçetemizi ters çevirip kullanıma sunuyoruz.

Modern Ve Gösterişli Peçete Katlama Şekilleri

Belirli kaynaklardan bulduğumuz birbirinden güzel ve gösterişli sunumlarınızda kullanabileceğiniz şık ve zarif peçete katlama şekillerine bir göz atalım.

Bu Konularda İlginizi Çekebilir ;

Eklem Yüzüğü Nedir Ve Şık Ve Modern Eklem Yüzüğü Modelleri

Türk Kahvesi İçmek Zayıflatır Mı ?

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git