Tığ İle Bebek Sandalet Yapılışı Anlatımlı

Bebeklerin ayaklarına giydirebileceğiniz çorap ve patikler haricinde bir güzel şey daha var; o da tığ ile kolay yapılan bebekler için sandalet modelleri. Harika bir fikir olan bu işi çok faklı şekillerde yapabilirsiniz. Fakat en güzeli tığdan sandalet yapılışını anlatımlı olarak örüp öğrenmek.  Patik modellerinden biraz daha uğraştırıcı olsa da, evde bebeklerinize giydirebileceğiniz sandaletler işe yarar nitelikte bir örgü modeli.

Bebeklerin ayaklarının altına zarar verebilecek, batabilecek oldukça fazla zararlı madde var. Siz görmesiniz bile, ne kadar dikkat ederseniz edin mutlaka gözlerinizden kaçabilir. Özellikle biraz daha kırsalda yaşayanların çok daha fazla karşılaşabileceği bu durumlarda, farklı ve yeni modelde bebek sandaletleri bebeklerinize iyi birer koruma sağlayabilir. Bazı hanımlar taban kısımlarında karton gibi ekstra sert malzemeler kullansa da, bu rahatlık bakımından çok konforlu olamayabilir.

Tığ ile kolayca yapılan örgü bebek sandaletleri

Sandaletleri örülürken bir bütün olarak değil de parça parça örülüyor. Bu da örerken rahatlık sağılıyor. İlk önce alt kısım isteğinize göre iki katmandan veya tek katmandan yapılarak tamamlanıyor. Az önce de belirttiğimiz gibi tek katman yapmak, veya daha ince bir taban ile sandalet modelini örmek bebeğinizin ayakları için çok iyi olmayabilir.

Alt kısımı bitirdikten sonra, kenar kısmını da ayrı bir şekilde örerek birleştiriyorsunuz. Bağcıları takarak iki yakayı bir araya getirdiğinizde tığ ile ördüğünüz anlatımı sandalet modeli yapılışını tamamlıyorsunuz. Aslında zor gibi görünen sandalet yapılışı bu kadar pratik.

örgü sandalet örnekleri yapılışı

Bebekler için örgü sandalet yapılışı fotoğraflı anlatım

Yukarıda anlattığımız şekilde ve aşağıdaki fotoğrafların yardımıyla sandaleti çok rahat örebilirsiniz. Zaten zor bir model değil. Daha farklı modeller görmek isteyebilirsiniz. 1yumak.com olarak, sürekli bebek patikleri hem de bebek sandaletleri paylaşmaya çalışıyoruz. Bu güzel sandalet bebek patiği yapılışı gibi harika modeller görmek isterseniz, birbirinden güzel ve çok şık bebek sandalet modelleri konusunda çok farklı ve modern sandalet modelleri paylaştık.  Bu modeller arasında beğendiğiniz işleri, buradaki anlatım ile yaparak, kendi istediğiniz gibi bir model ortaya çıkartmanız çok zor değil. Aynı teknik ile örüp, farklı süsleme metotları kullanarak, modern ve değişik modeller çıkarmanız tamamen sizin elinizde.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git