Tığ İle Örgü Sepet Yapımı

Hanımların çok severek yaptığı şeylerden biri örgü örmektir. Örgü örenler günün stresini ve yorgunluğunu atmanın en güzel yolunun bu olduğunu iyi bilir. Aynı zamanda eski zamanlardan bu yana var olan ve her zaman da olmaya devam edecek bir aktivite olduğu için modanın geçmesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Sizler de her daim evlerinizde örgü örebilir ve kendinizi stresten uzaklaştırabilirsiniz. Bir çok farklı model deneyerek yeteneklerinizin açığa çıkmasına izin verin. Şimdi de su şişesinden sepet yapımını hep birlikte öğrenelim.

Örgü örerek sadece kıyafet vb. şeyler yapmakla kalmayız. Ayrıca örgü çantalar da son zamanlarda çok popüler bir hal aldı. Yani bu durumda bildiğimiz modeller ile her türlü ihtiyacımız olan eşyayı kendi evimizde yapabiliriz. Böylece ev ekonomisine de katkı sağlamış oluruz. Kısa sürede çok tasarruflu bir döneme girdiğinizi fark edersiniz. Her yaptığınız örgüden sonra bir yenisini öğrenmek istersiniz. Bu durumda bizim sitemizde diğer örgü sepet yapımlarını da bulabilirsiniz.

Eğer sizler de evlerinizde örgüden farklı kullanım alanları için eşyalar yapıyorsanız bizimle ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Uzman ekibimiz ile görüşmek ve sorularınızı yöneltmek isterseniz yorum yapabilirsiniz. Sizlere en kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır.

tığ ile örgü sepet yapımı videolu anlatım

Sepet Yapımı İçin Su Şişesi Kullanmak

Sepet yapımlarında genelde herhangi başka bir eşyaya ihtiyaç duymayız. Bir çoğumuz kendi sepetlerimizi kendimiz örebiliriz. Özellikle çile denilen kağıt iplerden yapılan sepetler son derece güzel durmaktadır. Eğer sizler daha farklı, kalın ve yumuşak yünler ile sepet örmek isterseniz bir şişe ve ya başka bir eşyaya ihtiyacınız olmayacaktır.

Bu yazımızda anlattığımız model çok kolay ve hemen yapılabilirdir. Sizler de bu sepetlerden yapmak isterseniz sadece bir saat gibi kısa bir sürede yeni bir sepete sahip olabilirsiniz. Eğer uzun süre boyunca çalışmayı sevmiyor ve hemen sıkılıyorsanız ara vermeniz ve sonrasında kaldığınız yerden devam etmeniz en uygun davranış olacaktır. Ayrıca bu sepetlerden hediyelik yapabileceğinizi de unutmayın.

Sepet yapımı için su şişesi derken beş litrelik şişelerden bahsettik. Sepetinizin büyüklüğüne göre daha geniş bir eşya da kullanabilirsiniz. Ama en kullanışlı ve her zaman bulunabilir olduğu için beş litrelik pet şişelerden yararlanmanız uygun olacaktır.

Su Şişesinden Yararlanarak Örgü Sepet Nasıl Yapılır ?

Su şişesinden sepet yapımı aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda anlatılmıştır. Ören Hanım’ın anlatımı son derece açıklayıcıdır. Sizde sevdiklerinize yaptıklarınızı mutlaka hediye edin. Sizden aldıkları bir hediye çok değerli olacaktır ve paylaşmanın mutluluğunu karşılıklı bir şekilde yaşamış olursunuz. Örgü örmek ve diğer el işlerini kazanç sağlamak için de yapabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç ve isteklerinizi daha rahat karşılarsınız.

Ayrıca sepetleri banyonuzda kullanacaksanız orada bulunan renklere uygun bir yün seçmeniz gerekir. Ya da beyaz seçmeniz her zaman gösterişli ve kullanışlı duracaktır. Çalışmalarınız sırasında mola vermeyi prensip haline getirin. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

Ören Hanım’a bu anlatımı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git