Tığ İle Pirinç Örgü Nasıl Yapılır ?

Hanımların örgü ve örgüye olan ilgileri her zaman sürmektedir. Hayal güçleri ile örgülere kullandıkları isimlerde önemlidir. Doğanın tüm güzelliklerinden örgülerinde de kullanmaktadırlar. Görsel anlamda çok güzel ve örgü aşamasında dikkat isteyen bir tekniktir pirinç örgü örneği. Tığ işi örgülerinde sınır tanınmamaktadır. Her an yaratıcılığa açık zincir ve trabzanlarla beraber bir çok farklı modelin oluşması sağlanabilmektedir.

Pirinç örgü modeli hem tığ hemde şiş ile örülebilir. Bu yüzden eve içerisinde kullanabileceğiniz aksesuarlarınız için oldukça tercih edilebilecek bir modeldir. Pirinç örgü modeliyle birbirinden güzel bebek hırkaları veya bebek örgü modelleri yapabilirsiniz. Bir diğer örebileceğiniz örnek ise harika renklere sahip pirinç örgü bebek battaniyeleri de güzel bir fikir olabilir.

Pirinç örgü modeli oldukça kalın ve göze hoş gelen bir örnek olduğundan daha çok bebek battaniyesi örneklerinde tercih edilmektedir.Şiş ile ördüğünüzde daha kalın bir görüntü elde edeceksiniz. Bebeklerin haricinde yetişkinler içinde güzel örneklerle örgü hırkaları pirinç örgü modelleri ile örebilirsiniz. Şimdi bu örgü tekniğini daha iyi anlamanız için bir video paylaşacağız birazda bundan bahsetmek istiyorum.

Tığ İşi Pirinç Örgü Yapılılı Videolu Anlatım

Örgü işlem bakımından alttaki sıradan da ilmek alındığı için biraz yavaş ilerleyen ve oldukça kalın bir modeldir. Bu örgüyü mutfak içinde kullanacağınız fırın eldivenleri yada tutacak, bebek battaniyesi yada buna benzer değişik örgü modelleriniz de kullanabilirsiniz. Aşağıda yayınlayacağımız pirinç örgü nasıl örülür eğitim videosunu izledikten sonra pirinç örgü modelinin daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git