Tığ İle Tomurcuklu Hem Lif Hem Battaniye Yapımı

Örgü tüm hanımların severek yaptığı ve zamanını keyifle geçirdiği bir aktivitedir. Siz olmasanız bile mutlaka etrafınızda örgü örerek harikalar yaratan yakınlarınıza rastlamışsınızdır. Örgü konusunda yeteneğini olmadığını düşünenler bile ortaya çıkan harika eserlere hayranlıkla bakar ve kendileri de bir kaç pratik yaptıktan sonra örgü örebildiklerinin farkına varır. Öyleyse tomurcuklu hem lif hem battaniye yapımını öğrenelim.

Kış aylarında kullandığımız battaniyeler bir çok farklı model ile yapılabilir. Özellikle dışarıdan almak yerine kendimiz yaptığımızda daha fazla içimize siner. Çünkü dışarıda satılan ürünlerin nelerden yapıldığını tam olarak bilemeyiz. Bu durum da sağlığımız için önemli bir detaydır. Ama evde kendimiz ördüklerimizin hangi koşullar altında ve hangi malzemelerden yapıldığını biliyoruz. Özellikle organik yünler kesinlikle cildimize zarar vermez. Gönül rahatlığıyla kullanabiliriz.Web sitemiz üzerinden diğer battaniye ve lif modellerine ulaşabilirsiniz.

Yünler ve modeller ile ilgili aklınıza takılan konular olduğunda bize danışabilirsiniz. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi bizimle iletişime geçerek paylaşabilirsiniz. Tek yapmanız gerek yayınladığımız makalelerin altına yorum yapmanız. Size kısa süre içerisinde uzman ekibimiz dönüş yapacaktır.

şiş ile hem lif hem battaniye yapimi videolu anlatım

Tomurcuklu Hem Lif Hem Battaniye Yapımı İçin Gerekenler

Evlerinizde ihtiyacınız olan her şeyi kendiniz örebilirsiniz. Özellikle yıllar boyunca kullanabileceğiniz battaniyeler yapabilirsiniz. Aynı zamanda yaptıklarınızı sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. Sizden aldıkları el emeği bir hediye kendilerini değerli hissetmelerine sebep olacaktır. Böylece paylaşmanın da mutluluğunu yaşarsınız.

Paylaşmak hayatımızın her yerinde ihtiyacımız olan bir şeydir. Sizler yaptıklarınızı sevdikleriniz ile paylaştığınızda içinizi bir huzur kaplar. Aynı şekilde yakınlarınız da size bir şeyler verdiğinde bunun mutluluğunu uzun süre yaşarsınız. Hayat paylaştıkça güzeldir. Harika görünen örgülerinizi sevdiklerinize, hatta hiç tanımadığınız insanlara bile verebilirsiniz. Yeni modelleri birbirinize öğreterek güzel bir iş birliği yapmış olursunuz.

Tomurcuklu hem lif hem battaniye modelini kullanarak yapacağınız lifler son derece güzel görünecektir. Hiç vakit kaybetmeden yeni öğreneceğiniz model ile lif yapmaya başlamalısınız. Hemen hemen bildiğiniz her modelle lif yapabilirsiniz. Ayrıca yapımları da kısa süreceğinden çok zaman harcamazsınız. Böylece yeni kullanabileceğiniz bir çok lif elde edebilirsiniz.

Tomurcuklu Örnekli Lif  Ve Battaniye Yapılışı

Tomurcuklu hem lif hem battaniye yapılışını aşağıda paylaştığımız videodan kısa sürede öğrenebilirsiniz. Yeni lifler ve battaniye yapımlarına başlayabilirsiniz. Şerife’nin Örgü Dünyası oldukça açık bir anlatım yapmıştır. Sizler de videoyu izlerken elinize şiş ve yünlerinizi alın. Hemen modeli denemeye başlayın ve harikalar yaratın! Yaptıklarınızın sonunda düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Modeli başka kullanım alanlarında da uygulayabilirsiniz.

Özellikle battaniye için bir çok rengi bir arada kullanmanızı öneririz. Yatağınızın üzerinde renkli bir battaniye olması odanızın daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Lifler için de canlı renkler kullanmanızı öneririz. Banyolarınızda kullanacağınız canlı renkler içinizi açacaktır. Ayrıca çalışmalarınız sırasında ara vermeyi ihmal etmeyin. Hem ellerinizin dinlenmesi hem de gözlerinizin çok yorulmaması için ara ara mola vermeniz gerekir. Şimdiden bütün hanımlara kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git