Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri

Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri

El örgüsü, el emeği, göz nuru çeyiz parçalarının başında gelen liflerin her geçen gün yeni örnekleri ve modelleri çıkmaktadır. Lifleri hazır olarak da alabilecek olsanız da hiçbir zaman el örgüsü liflerin yerini tutmayacaktır. Bu yüzden çeyiz sandıklarını düzerken en yaz yama oyaları kadar rengarenk iplerin kullanıldığı liflere de önem verilmektedir.

El örgüsü lifleri şiş ile yapabileceğiniz gibi tığ işi örgü ile de rahatlıkla yapabilirsiniz. Şiş ile yapılan modelleri oldukça az olan lif örneklerinin, tığ ile yapılan modelleri oldukça fazladır. Tığ işi örgü ilen her bayan rahatlıkla kendi lifini kendi yapabilir.

Tığ ile yapılan lif modelleri oldukça fazladır. Lif yapılırken hemen hemen her renk kullanılsa da daha çok pempe, pudra, krem, beyaz, mor, mavi, sarı, yeşil ve kırmızı tonları daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Bu renklerin tek olarak kullanıldığı modellerin yanı sıra aynı zamanda iki veya daha fazla rengin bir arada kullanıldığı lif modelleri de mevcuttur.

 Tığ ile yapılan lif örnekleri arasında çilek modeli, gelin damat figürlü model, çiçek sepeti modeli, nazar boncuğu modeli en çok tercih edilen ve yapılan modeller arasında yer almaktadır. Yapacağınız lif modelini isterseniz yuvarlak, isterseniz kare veya uzun dikdörtgen şeklinde örebilirsiniz. Eğer çeyiz hazırlıkları için lif örüyorsanız tek bir kalıp üzerinden örmek yerine her bir modelden, kalıptan azar azar örmelisiniz. Böylelikle aynı modelden olması yerine daha çeşitli olacaktır.

En yeni lif modelleri yine her zaman ki gibi nohut örgü modeli ile yapılmaktadır. Nohut örgü modeli ilk bakışta yapımı zor gibi gelse de aslında tekniğini kavradığınızda ne kadar kolay olduğu göreceksiniz.

Tığ işi en yeni lif modelleri arayanlar sitemizde yer alan görselleri inceleyebilirler. Sitemizde yeni başlayanlar için basit modeller olduğu gibi örgü konusunda usta olmuş olanlar içinde daha zor ve ağır modeller de bulunmaktadır. Dilediğiniz modeli seçerek, istediğiniz renkleri kullanarak, el emeği göz nuru lifleri rahatlıkla sizlerde yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git