Tığ İşi Anahtarlık Modelleri Ve Örnekleri

El işi çalışmaları ile yapılamayacak şey olduğunu defalarca dile getirdik bunlara bir yenisini daha ekliyoruz. Tığ işi anahtarlıklar cebinizde çantanızda ağır metaller taşımak yerine yumuşak ve sevimli hayvan karakterleri veya değişik örgü objeler taşımak sanırım daha hoş olur. Bu yüzden sizlere tığ işi ile yapılmış örgü anahtarlıkları tanıtmak ve en güzel örneklerini sunmak istedik. Şişle veya tığ ile yapacağınız örgü anahtarlık modelleri, eğer amigurumi oyuncak yapımı ile uğraşıyorsanız size hiç yabancı gelmeyecek. Bu anahtarlıklar da onların biraz daha küçültülmüş hali diyebiliriz. Amigurumi tekniği yaptığınız her oyuncak çalışmasını küçülterek yaparak, aynı modelin anahtarlığını da yapmış olursunuz.

Evde el işi anahtarlık örneklerini tığ ile örerken, sevimli olmalarına dikkat edin. Zaten boyut olarak küçük oldukları için yapacağınız her şey sevimli görünecek. Özellikle hayvan motifleri oldukça şirin ve güzel görünen modeller. Kedi, baykuş ve tavşan gibi şirin hayvanların anahtarlıkları çok güzel olabilir.

Anahtarlık modelleri tığ işi ile daha güzel yapılabiliyor

El işi ile yapılan anahtarlıklar küçük oldukları için elbette tığ ile yapılması çok daha mantıklı. Anahtarlık yaparken kullanacağınız tığın yanında, ipler de önemli. Belki de anahtarlık yapmanın en güzel yanı da bu. Artan ve bir daha kullanamayacağınız ipleri değerlendirmek için böyle güzel anahtarlıklar yapabilirsiniz. Sadece örüp bırakmamanız, üzerilerine küçük düğmeler ve boncuklar ile de süsleme yaparak, bu şirin anahtarlıkları daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Tığ işi örgü ile yapılmış muhteşem tasarımlı anahtarlık örnekleri

Tığ işi anahtarlık yapımı ile ilgili önümüzdeki günlerde yeni bir yazı paylaşarak tığ işi anahtarlıkları nasıl yapabilirsiniz anlatmaya çalışacağız. Fakat bu yazımızda en güzel tığ işi anahtarlık örneklerini inceleyeceğiz. Herkesin zevkine uygun, kolaylıkla yapılabilecek anahtarlık modelleri seçmeye çalıştık. Dediğimiz gibi hayvan modelleri biraz daha şirin. Ama galeride çok farklı modeller de inceleyebilirsiniz.

Bu yazımızda modellerin anlatımından çok, nasıl örnekler yapabilirsiniz, nasıl ilham ve fikirler alabilirsiniz onlar üzerinde durduk. Anlatımlı örgüler kategorimizde ise bir çok örgü modelinin anlatımını bulabilirsiniz. Veya iğne ile iş yapmayı seviyorsanız iğne oyaları kategorimizdeki harika işleri nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git