Tığ İşi Bebek Battaniyesi Modelleri Açıklamalı

Bebek ve çocuklarınız için en çok tercih edilen ve örülen, örgü modelleri arasında belkide ilk üçe girebilecek, tığ ile yapılan açıklamalı anlatımlı bebek battaniyesi modelleri yeni ve kolay örnekler sayesinde artık herkesin örebileceği tarzdan bir model haline gelmeye başladı. Yelek ve patiklerden sonra battaniyeler, anneler için oldukça fazla ihtiyacı hissedilen bir model. Her amaç için çok rahat bir şekilde kullanabileceğiniz, çok farklı ve değişik tığ işi bebek battaniyesi modelleri anlatımlı örnekler içinde artık en fazla arananlar listesinde. Bir battaniyeyi yalnızca bir örtü olarak düşünmeden, bebekleriniz için sıcak tutan bir giysi olarak da düşünebilirsiniz. Her an pratik bir koruma sağlayabilir.

Bu gibi güzel battaniyeler, emekleme evresine geçen bebekler için kullanabileceğiniz harika işler. Koltuk üzerine, yere veya güzel bir havada dışarıya çıktığınızda yeşillikler üzerine serebileceğiniz battaniyeler, size her yer de büyük kolaylık sağlayacak. Piyasadaki çok pahalı, ne olduğu belli olmayan, hiç bir güven sağlamayan battaniyeler yerine (çok kaliteli markaları saymazsak), kendi kendinize harika modeller yapabilirsiniz.

Tığ işi battaniye modelleri ferah olmalı

Bebeklerin hareket etmeye başladığı dönemler en çok terlediği ve hastalandığı dönemlerdir. Zaten hareket galinde çok fazla enerji ve ter salgılıyorlarken, bir de altlarındaki şeyden daha da fazla terleyip sıkılmamalılar. Bu yüzden, öreceğiniz battaniyelerin ip ve model seçimleri oldukça önemli. Kalın, tüylü, saçaklı iplerden çok, daha yumuşak, serin tutabilecek ipler tercih edin. Model seçiminde de delikli şeyler seçerseniz, bu da çok faydalı olacaktır.

açıklamalı tığ işi bebek battaniyesi 1

Tığ işi bebek battaniyeleri yeni modeller örmek için çok uygun

Örgü işinde, bir modelin ortaya çıkması için alanın geniş olması, bu alanın üzerine yapılan modelin çok daha anlaşılır bir hale gelmesini sağlıyor. Çok güzel ve şık bir örnek, küçük bir alanda kendini göstermez. Bir battaniye örneğinin üzerindeki motif ise çok daha anlaşılır ve şık olacaktır. Genel olarak böyle büyük alanlarda kısa kısa değil de uzun desenler tercih edilir. Göze hoş görünen güzel işler yapak istiyorsanız, bu tekniği aklınızda bulundurun.

Tığ ile bebek battaniyesi nasıl örülür?

Bir çok battaniye modeli yapmışsınızdır. Battaniyeler boyut olarak büyük olduklarından örmek zaman alır. Bu yüzden de kullanacağınız desenlerin kolay olması burada çok önemli. Kolay ve anlatımlı tığ işi bebek battaniyesi örnekleri örmek için de bu şekilde desenler bulmalısınız. Bu yazımızdaki battaniye hem şık, hem de anlatımı sayesinde çok kolay. Aşağıdaki yazılı ve fotoğraflı anlatımlar sayesinde bu güzel modeli kolaylıkla öreceksiniz.

Kolay tığ işi bebek battaniyesi nasıl örülür açıklamalı anlatım

Aşağıdaki yazılı anlatımı adım adım yaptığınızda, örnek fotoğraftaki gibi bir modele sahip olacaksınız. Kullanılan ip renkleri oldukça güzel ve uyumlu. Aynı şekli bozmadan siz de bu renkleri seçebilirsiniz. Ama daha önceden deneyimlediğiniz farklı renkler varsa onlar da sizin için güzel bir seçenek olacak. Çünkü battaniyenin şekli ve motifi gerçekten çok hoş.

tığ işi battaniye yapılışı açıklamalı

Yukarıdaki anlatımı destekleyici fotoğrafları aşağıdan inceleyebilirsiniz. Bu fotoğraflar size anlatımda takıldığınız yerleri daha rahat çözebilme imkanı sağlayacak. Özellikle şeritler nasıl birleştiriliyor çok rahat görebilirsiniz.

açıklamalı tığ işi bebek battaniyesi 4

açıklamalı tığ işi bebek battaniyesi 5

Çalışmalarınızı yaparken farklı tığ numaraları kullanmanız gerekebilir. Bu battaniyeyi örmek için 3 numara tığ sizin işinizi görecektir. Daha ince bir tığ ile yapmanız sizi zorlar ve zaman kaybına neden olur. Bu yüzden denenmiş ve başarılı bir sonuç alınmış tekniklerden hiç bir zaman şaşmayın. Bu çalışmada da 3 numaralı tığ gayet güzel bir sonuç vermiş.

açıklamalı tığ işi bebek battaniyesi 3

Model yapılırken komple örülmüyor. Üzerindeki her bir sıra şerit halinde ayrı ayrı yapılarak daha sonra birleştiriliyor. Bu şekilde örülmesi sizi sıkmaz ve örgü daha eğlenceli bir hale gelebilir. Birleştirmek için de çok fazla bir emek gerekmiyor. Belli aralıklarla ve istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

açıklamalı tığ işi bebek battaniyesi 2

Battaniye modelleri için daha önce oldukça fazla iş paylaştık. Özellikle tunus işi battaniye modelleri konusunda bir çok farklı örnek paylaştık. Bu örnekler arasında anlatımlı olanlar da var. Bu gibi modeller bebekler için çok şirin işler de barındırıyor. Bebeklere tığ işi şemalı ekose battaniye modelleri konusundaki çok farklı ve harika paylaşımlara bakabilirsiniz. Bebekler ve çocuklar için çok eğlenceli ve renkli çalışmalar inceleyebilirsiniz. Bir diğer güzel ve şirin model de, ayıcık figürlü örgü bebek battaniyesi ve yapılışı konusu. Kare motifler içerisine ayıcık figürlerini yaparak rengarenk ve mükemmel bir model örebilirsiniz. Bu konuyu da mutlaka inceleyin.

 

Etiketler:

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Modelleri Açıklamalı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sema celep dedi ki:

    Battaniye çok güzel özellikle tig işi olması çok hoşuma gitti.ayrica anlatimin izla birlikte yapması da çok çok kolay olacaktır. Anlatım ve görseller için çok teşekkürler

Sayfa başına git