Tığ İşi Bir de Bir Bağlamalı Örgü Modeli Yapımı

Hanımların yapmaktan zevk aldıklar geçmişten günümüze bütün hanımların mutlaka vakit buldukça denediği bir uğraştır örgü örmek. Oldukça zevkli ve ruhen sizi rahatlatan bir uğraştır. Oldukça fazla alternatifi olan bu uğraş için güzel bir örgü modeli önerimiz var.

Birde bir ya da bağlamalı örgü modeli görseli güzel ve zevkli bir örnektir. Bazı ev hanımları bu uğraşlarını ev ekonomisine katkıda bulunmak adına kermeslerde satışa çıkararak evlerine katkı sağlarlar.

Birde bir bağlamalı örgü modeli için gereken malzemeler nelerdir. Bu örgü için angora yünü öneririz. Şiş olarak ta 2,5 numaralı şişle örülür. Aslında ben bu örgüyü daha çok yonca örgü örneği ve yapılışına benzetiyorum.

İkisi de delikli ve krem tonlarında iplerle muhteşem duruyor.Örnek vermek gerekirse bağlamalı birde bir örgüsü ile harika bir yelek örebilirsiniz tabi bu bize göre sizler daha farklı örneklerle birleştirerek harika işler ortaya koyabilirsiniz.

Bağlamalı Birde Bir Örgü Nasıl Örülür ?

Şiş ile örgü örmeyi seven bayanların tercih edeceği ve hoşlanacağı bir modeldir. Bağlamalı birde birler örgü modeli yapımı farklı ve takipçilerimizin dikkatini çekecek bir örnek.Bu yüzden bizde şişle örülen örgü modellerine son yazılarımızda daha çok ağırlık vermeye çalışıyoruz.

Değişik şiş ve numaralarla örülen örgüler arasında en güzeli olan örneği aşağıdaki bulunan videomuzdan daha iyi anlayabileceğinizi düşünüyorum. Farklı bir örgü tekniği olan Diyagonal örgü tekniği‘ni de denemenizi tavsiye ediyorum.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git