Tığ İşi Çilekler Baharlık Örgü Modeli Yapımı

Yaz ve ya kış aylarında kullanabileceğimiz şeyleri örmeye ve yeni modeller denemeye devam ediyoruz.Tüm hanımlar örgü örmekten büyük keyif alıyor. Bu gelenek uzun zamandır var olan ve hep de var olacak bir iştir. Annelerimiz ve büyüklerimizden öğrendiğimiz modelleri senelerce her yerde denedik. Onlar bizim için güzel olanları yaptıkça bizler de aynılarını yapabilmek için sabırsızlandık. Hep insanoğlu üzerindeki yoğun merak duygusu yeni işler yapmamızı sağladı. Bundan sonra da aynı düzende devam edecektir. Öğrendiklerimize bir yenisini eklemeye karar verdik. Bugün de  bu yazımızda tığ işi çilekler baharlık örgü modelini anlatacağız.

Kendimizden ziyade yakınlarımıza bir şeyler yapmaktan daha fazla keyif alırız. Çünkü değer verdiğimiz insanlar için uğraşmak son derece mutluluk verir. Ördüklerimizi hediye etmek çift taraflı mutluluğa sebep olur. Bizler de her zaman örmeye devam edeceğiz ve yeni modeller deneyerek bir süre sonra kendimize öz örnekler yapacağız. Web sitemizden her türlü değişik örgü modellerine ulaşabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek isterseniz düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca kendinize öz modelleri de diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Uzman ekibimiz sizin yorumlarınızı dikkate alıyor ve kısa süre içerisinde şahsınıza dönüş yapacaktır. Aklınıza takılan ve merak ettiklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Üzerinde tartışır ve çözüm bulabiliriz.

tığ işi çiçekler baharlık örgü modeli yapımı videolu anlatım

Baharlık Örgü Modeli İçin Tığ İşi Çilekler

Öğrendiğimiz modelleri dilediğimiz gibi kullanabiliriz. Özellikle bu yazımızda öğreneceğiniz model bahar ayları için çok uygundur. Hem çok sıcak hissetmeyiz hem de bahar aylarının serinliğinde üşümeyiz. Ayrıca kendimize öreceğimiz şalları her yerde kullanabiliriz. Şal yapmak için de bu modelden yararlanabilirsiniz. Tığ işi modeller genelde her evde kullanılır. Bu sayede yeni öğreneceğiniz modelde zorluk çekmeyeceksiniz.

Tığ ile yapılan örgüler daha ince bir işçilik istediği için her kullandığınız üründe son derece gösterişli görünecektir. Sizler de çevrenizdekilerin beğeneceği şeyler yapmak istiyorsanız tığ işi modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca elinizin sıklığına göre tığ seçmeniz de son derece önemlidir. Çünkü her örgü ören aynı sıklıkta yapmaz ve kimileri doğru tığı seçmediği için ördükleri istediği gibi olmaz. Ayrıca plastik, ahşap ya da silikon tığlardan rahat olanı seçebilirsiniz.

Baharlık örgü modeli için tığ işi çilekler son derece hoş görünecektir. Bilindiği üzere çiçek motifleri ya da şekilleri her yerde kullanılıyor. Bu nedenle hem bu modeli denerken zorlanmayacaksınız. Hem de diğer yaptıklarınızdan daha farklı görünecek.

Tığ İşi Çilekler Baharlık Örgü Modeli Yapılışı

Tığ işi çilekler baharlık örgü modelinin anlatımını aşağıda paylaşmış olduğumuz videodan kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Şerife’nin Örgü Dünyası bu modeli açık bir şekilde anlatmıştır. Sizler de evlerinizde denemek istiyorsanız hemen tığ ve yünlerinizi hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca renk seçiminde de açık renkleri tercih etmenizi öneririz. Tam bahar mevsiminde giyeceğiniz açık renk kıyafetler içinizi açacaktır. Böylece daha iyi hissedersiniz. Her zaman söylediğimiz gibi çalışmalarınız sırasında ara vermeyi unutmamalısınız. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

Şerifenin Örgü Dünyasına bizimle tığ işi çilekler baharlık örgü modelini paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git