Tığ İşi Örgü Fırfırlı Çiçekli Lif Yapımı

Genelde temizlik ihtiyacımızı karşılamak için banyolarda life ihtiyacımız vardır. Lifleri dışarıdan alabileceğimiz gibi örgü modellerini uygulayarak evde kendimiz de yapabiliriz. Hem örgü örerek rahatlayabilir hem de ihtiyacımız olan her şeyi kendimiz yapabiliriz. Böylece ev ekonomisine katkımız olur. Aynı zamanda dışarıdan aldıklarımız da içimize çok sinmez. Bu nedenle evde ördüklerimizi kullanmak her zaman en uygun olanıdır. Öyleyse bugün de fırfırlı çiçekli lif yapımını öğrenelim.

Bu modeli tığ ile yapacağımız için daha zahmetli görünebilir. Ama lifler küçük olacağı için bir günde çok sayıda örebiliriz. Ayrıca elimizin sıklığına göre doğru tığ seçimi yapmak önemlidir. Özellikle tuttuğunuz kısımları ahşaptan olan tığların kullanımı çok rahattır. Bu nedenle tığ alış verişi yaparken elinizin rahat edeceği bir şeyler almaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda web sitemiz üzerinden diğer tığ ile yapılan lif çeşitlerini bulabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Fırfırlı Çiçekl Lif Yapımı Videolu Anlatıml

Lif Yapımı İçin Fırfırlı Çiçekli Motifler

Normalde düz örgü modellerinden de lif yapabilirsiniz. Ama çiçekli motifler ile yapacağınız lifler banyolarınıza ayrı bir renk katacaktır. Böylece duş alırken ve banyoda zaman geçirirken çevrenizde renkli eşyaları görmek kendinizi iyi hissetmenize sebep olacaktır. Çiçek motiflerini dilediğiniz renkte yapabilirsiniz. Her birini ayrı renkte yaptığınız taktirde de çok güzel görünecektir.

Güzel kavramı herkese göre değişkenlik gösterir. Sevdiğimiz renkler ve modeller farklıdır. Size göre güzel olan eşyaları herkes beğenmeyebilir ve aynı şekilde çevrenizdekilerin beğendiğini siz çok sevmeyebilirsiniz. Ama çiçek motifleri herkes tarafından beğenilecektir. Çünkü çiçekler her yerde ve her insanın sevdiği canlılardır. Renkleri ile ruhunuza canlılık katacaktır. Bu nedenle çiçekleri evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Motifleri de örgüler üzerinde uygulayabilirsiniz.

Lif yapımı için fırfırlı çiçekli motiflerin yapımı oldukça basittir. Herkes çok zamanını harcamadan bu modeli deneyebilir. Ayrıca istediğiniz bir kıyafeti renklendirmek için de bu motiflerden yararlanabilirsiniz. Evdeki koltuklarınız üzerinde olan yastıkların da kenarlarına dikebilirsiniz. Bu motifler her yerde rahatlıkla kullanılabilir.

Türkçe Videolu Fırfırlı Çiçekli Lif Yapımı

Fırfırlı çiçekli lif yapımı aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda anlatılmıştır. Ören Hanım’ın anlatımı oldukça açıklayıcıdır. Videodaki basit anlatım sayesinde bu modeli yaparken zorlanmayacaksınız. Sizler de evinizde bu liflerden kullanmak isterseniz hemen elinize tığ ve yünlerinizi alıp videoyu izleyebilirsiniz. Ardından banyolarınızda kullanacağınız renkli liflere sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu model ile ilgili fikirlerinizi bizimle yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Yeni fikirlerinizi de diğer okuyuculara aktarabilirsiniz.

Renk seçiminde de zevkinize uygun davranabilirsiniz. Ama daha sade ve güzel görünmesi için beyazın yoğun kullanılmasını öneririz. Motifleri ise kırmızı, sarı, mor renkte yapabilirsiniz. Yapraklar için ise yeşil renk kullanmanız uygun olacaktır. Çalışmalarınız sırasında evinizdeki ışıkları açmalısınız. Çünkü ışık olmayan bir ortamda gözleriniz çok daha fazla yorulacaktır. Sık sık mola verip kendinizi dinlendirmeyi de unutmayın.

Fırfırlı çiçekli lif yapımı anlatımı için Ören Hanım’a teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git