Tığ işi örgü paspas modelleri ve örnekleri

Estetik anlayışını ortaya çıkaran hobilerden ve yeteneklerden biri olan örgü uğraşının yaratıcı fikirlerin de katkısı ile birçok modeli ve tarzı bulunmaktadır. Örgü sanatı birçok durumda uygulanmaktadır ve bunların en yaygın olanlarından biri ise paspas modelleridir. Kişinin yeteneği ve beceresine göre, arzuladığı ölçüde, aynı zamanda yaratıcılığını kullanarak ortaya çıkardığı örgü paspas modelleri ve paspas örnekleri son derece göze hitap eden ve zarif tasarımlar olarak dikkat çekmektedir. Her zevke uygun olarak tasarlanan ve ortaya çıkarılan örgü paspas modelleri ve paspas örnekleri modellerinden en bilineni sakallı ipten yapılan paspastır. Bu ip oldukça yaygın bir şekilde kullanılmasına karşın, ayaklarınızın bastığı bir şeyin yumuşak olmasını da istersiniz mutlaka. Daha yumuşak ve güzel bir his verecek diğer iplerle de harika paspaslar yapılabilir. Ayağınızı bastığınızda sıcak ve yumuşaklık hissi yaşamak için bu ipleri de tercih edebilirsiniz.

Her şekilde ve modelde tığ işi örgü paspas örnekleri örülüyor

Yuvarlak, kare, uzun, dikdörtgen ve hatta üçgen şeklinde tasarlanan bu paspaslar son derece zarif ve her dekorasyona uyumlu şekilde oluşturulmaktadır. Başta banyo dekorasyonu olmak üzere evin her bölümüne ve eşyasına uygun olarak tasarlanan bu paspasların, hem sade hem de gösterişli olması son derece göze hitap etmesine olanak sağlamaktadır. Bu paspasların penye ip, sakallı ip gibi tasarlanıp üretilmesinin dışında örgü ipi ile de üretilmesi gayet olağan ve mümkündür.

Tığ işi örgü paspas modelleri her yerde kullanılıyor

Kişinin beğeni, yetenek ve tercihine göre bu durum ele alınıp ona göre çalışmalar başlatılabilir. Bütün bunların dışında el örgüsü ile yapılan paspas modellerinin kullanım alanı çok daha geniş ve alternatifli olabiliyor. Büyük emek harcanarak, beğeni ile yapılan el örgüsü paspaslar kapı ve ya antre eşiklerinin dışında halı olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca bu senenin moda olan ve en fazla tercih edilen modellerinden biri olan tığ örgü paspas modeli de hanımların dikkatini cezbedecek. Bunların dışında hayvan figürlü paspas modelleri, geometrik şekilli paspas şekilleri, bitki ve çiçek şekilli paspas modelleri de en fazla tercih edilen tasarımlardan olacak.

Tığ ile örülen örgü paspas modelleri ve örnekleri

Altta sizin için çok güzel bir galeri oluşturduk. Her türden paspas modelini görüp ilham alabilir ve örmeye başlayabilirsiniz. Bir çok farklı modelin içinde olduğu bu gibi galerilere ve bir çok modelin anlatımına örgü modelleri kategorimize göz atarak ulaşabilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git