Tığ İşi Rüzgar Gülü Örgü Lif Yapımı ( Resimli Anlatım )

Sizlere uzun zamandır lif modelleri ve lif örnekleri ile ilgili paylaşımda bulunmuyorduk. Bu  yüzden bu yazımızı lif modelleri ve lif örneklerine ayırmak istedik aslında geçmiş konularımızın birinde örgü uzun lif modelleri ile ilgili bir yazı yayınlamıştık.Bu yazımızda ise tığ ile yapılan ve çok sevilen rüzgar gülü örgü lif modeli ve yapımı ile ilgili bilgiler paylaşacağız.

Rüzgar gülü lif örneği yapımı kolay bir lif olmasından dolayı örgüye yeni başlayan bayanların sık tercih ettikleri bir lif örneğidir. Bir okadar da şık ve güzel bir lif modeli olması bu ilgiyi çekmesinin diğer bir sebebi. Açık renk tonlarda iplerle ördüğünüz de ne kadar şık bir örgü lif örneği olduğunu sizde anlayacaksınız.

Aşağıda size rüzgar gülü lif modelleri ile ilgili görseller paylaştım bu lif örnekleri içerisinde açık tonlarda örülmüş rüzgar gülü lifleri görebilirsiniz. Gördükten sonra bizim bu fikrimize destek vereceğinizi düşünüyorum.

Rüzgar Gülü Lif  Örneği Nasıl Örülür ?

Peki rüzgar gülü lif örneği nasıl yapılır ? Hemen bundan bahsedeceğim sizlere gerçi konumuzun devamında sizlere fotoğraflı ve fotoğrafların üzerindeki notlarla rüzgar gülü yapılışı detaylı anlatım şeklinde sunuldu. Rüzgar gülü lifimizi yapmaya sekiz zincir çekerek ve halka oluşturarak başlıyoruz.

Daha sonra ise halkamızın iç kısmına tığımızı yerleştirilerek bu kısmın üzerine ip alarak bir fıstık yaparak 3 zincir çekeceğiz. Bir fıstık yapıp 3 zincir çekme işlemini beş kez tekrarlamamız gerekiyor.Bu işlemleri yaptığımızda toplamda yedi fıstık meydana gelmiş olması gerekiyor.

Devamında ise en son çektiğimiz zincir birinci fıstığa bağlayarak daire şeklimizi elde edeceğiz. Devamını ise aşağıdaki fotoğraflarımızdan çıkarabilirsiniz.

Tığ İşi Rüzgar Gülü Lif Yapılışı Resimli Anlatım

Rüzgar gülü lif nasıl örülür tüm detayları olabildiğince sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Tek tek aşamaları ve fotoğraflarımızın üzerindeki küçük notlara dikkat ederek ördüğümüz de bu harika rüzgar gülü lif örneğini örmüş olacaksınız.

Lif Modelleri ile ilgili kategorimizde bulunan aşağıdaki bazı yazılarımız ilginizi çekebilir.

Püsküllü Lif Nasıl Örülür ?

Kalpli Örgü Lif Modelleri Ve Örnekleri

Değişik Örgü Lif Modelleri

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git