Tığ İşi Şeker Kesesi Lif Yapımı

Temizlik ihtiyacımızı karşılamada en büyük rolü sabun ve şampuandan sonra lifler oynuyor. Genelde satın aldığımız ama evde yaptığımız taktirde de herkes tarafından çok beğenilen lif örnekleri son zamanlarda iyice arttı. Normalde düz modeller yapılsa da üzerlerine işleyeceğiniz motifler ve  farklı modeller banyolarınızdaki renklerin değişmesine sebep olacak. Şeker kesesi lif yapımını öğrenince pek çok farklı model yapabileceğiz. Öyleyse nasıl yapıldığına bakalım.

Adeta bir şeker kesesi olan lifleri yapmak için yine tığ kullanmamız gerekecek. Normalde lifleri şişler ile de ören var. Ama yapacağımız şekiller için tığ kullanmamız daha rahat olacaktır. Özellikle elimizin sıklığına göre seçtiğimiz bir tığ olursa işimiz daha da kolaylaşır. İyisi mi siz tığlarınızı ve yünlerinizi hazırlayın. Şeker kesesi lifini öğrendikten sonra diğer lif modellerinin yapılışlarını da sitemizden bulabilir çok çeşitli örnekler çıkarabilirsiniz.

Kendinize ait örnekleriniz varsa bizimle ve diğer okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz. Böylece bildiğiniz modellerin herkes tarafından öğrenilmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada makale ile ilgili merak ettiğiniz soruları da bizlere yorum olarak yöneltebilirsiniz. Sitemizin uzman ekibi tarafından yorumlarınıza en kısa süre içerisinde cevap verilecektir. Bizler de siz değerli okuyucularımız ile fikirlerimizin detaylarını paylaşacağız.

Tığ İşi Şeker Kesesi Lif Yapımı Anlatimi

Şeker Kesesi Lif Detayları

Lif örerken genelde düz modeller yapılır. Ama kese şeklindeki modeller banyoda işlerinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü bir elinizi kesenin içine koyduğunuzda kullanımı daha rahat olacaktır. Bu yüzden bu modeller daha çok tercih edilmektedir. Özellikle kesenin ağzını kapatmak için kullanacağınız ipin ucuna da küçük bir şekil eklediğinizde daha hoş bir görüntü elde edersiniz.

Tabii kendi zevkinize göre yapmanız en doğrusu olacaktır. Bu lifleri aynı zamanda hediye olarak da verebilirsiniz. Üzerinde el emeğinizin olduğu bir eşya hediyeyi verdiğinizin kişinin daha değerli hissetmesini sağlayacaktır. Çünkü dışarıdan bir hediye almak yerine siz uğraştığınızda o hediye daha kıymetli bir hal alacaktır.

Şeker kesesi lifleri ile sevdiklerinizi mutlu etmek istiyorsanız sizin için anlatımı kolaylaştırılmış ve video ile güçlendirilmiş görüntüleri makalenin altında paylaştık. Bu sayede izleyerek öğrenebilir ve aynısını uyguladığınız taktirde farklı modelde bir life sahip olabilirsiniz.

Örgü Şeker Kesesi Lif Nasıl Örülür ( Videolu Anlatım)

Şeker kesesi lif yapımı aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Ören Hanım bu videosunda banyonuza renk gelmesini sağlayacak bilgileri sizinle paylaşmıştır. Ayrıca eğer Ören Hanım gibi bir şeker kesesi lifi yapmak isterseniz pembe ve beyaz yünlerinizi hazırlamanız gerek. Ama başka bir renk istiyorum derseniz bu sizin tercihinizdir ve dilediğiniz renkte yapabilirsiniz. Yine de bizler soft renkleri kullanmanızı öneririz.

Soft renklerin kullanım alanları daha kolaydır. Çünkü özellikle lif gibi eşyaların suyla çok temas etmesi bir süre sonra renklerinin solmasına neden olabilir. Ama kullandığınız pastel renkler kolay solmayacak ve rengini her zaman koruyacaktır. Lifinizde hangi renkleri kullandığınızı da bizimle paylaşabilirsiniz.

Ören Hanım’a bu videoyu hazırlayıp bizlere sunduğu için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git