Tığ işi tavus kuşu tüyü farklı örgü modeli

Örgü modellerinde değişik, farklı ve kolay tığ işi örnekler yapmak için çeşitli şeylere ihtiyacınız var. Elinizdeki motifin farklılığı, desenin güzelliği ve uygulanan teknikler bir araya gelince değişik şeyler yapabiliyorsunuz. Bunlar arasında tamamı desen olup büyük bir alana yapılan modeller olduğu gibi, küçük küçük örülüp tamamlayıcı olarak kullanılan şeyler de var. Modelin küçük olması bir şey değiştirmiyor. Sıralı olarak işleyerek veya yan yana dizerek de bir bütünü oluşturabilirsiniz.

Tığ işi kolay modeller anlatımlı örmek ve yapmak için ihtiyacınız olan, örneğin bir bir kaç adımda nasıl yapıldığını görmek. 5-6 adımda çok güzel modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Aşağıdaki model yine doğadan, hayvanlardan ilham alınarak yapılmış, kolay ama farklı tığ işi modeli. Doğadaki harika güzellikteki tavus kuşunun tüyünden yararlanarak yapılan bu örnek, eklendiği her modele çok güzel bir hava katacak.

Anlatımlı kolay tığ işi örnekleri sizin için kolaylık

Sadece model olarak veya fotoğrafına baktığınız bir örneği yapmanız zor olabilir. Fakat anlatımlı bir örneği alıp inceledikten sonra yapmaya başlamak çok daha güzel. Özellikle fotoğraflı bir şekilde anlatımı varsa çok daha güzel. Aşağıdaki galeri de adım adım bu güzel motifi nasıl yapacağınızı anlatıyor. Fotoğrafların arasında geçek bir tavus kuşu kanadını görebilirsiniz. Bu örnekten hangi renklerin uygun olacağına karar verip örmeye başlıyorsunuz.

Kolay tığ işi modeli yaparken renkler önemli

Eğer gerçek bir varlıktan esinleniyorsanız, ona bağlı kalmanız çalışmanızın güzelliği açısından çok önemli. Bu çalışmada da aynı tavus kuşunun renkleri ile uyumlu renkler kullanılmış. Birebir aynısını bulmanız oldukça zor. Ama, onlara yakın renkler seçerek çalışmayı gerçeğine uygun yapmaya çalışabilirsiniz.

Bu çalışmada 4 farlı renk kullanılarak hemen hemen aynı güzel görüntü sağlanmış diyebiliriz.  Böyle tek tek, küçük şeyleri ne yapacağım diyebilirsiniz. Aslına bakarsanız istediğiniz her yerde, her şekilde kullanabilirsiniz. Bir broş, aksesuar, bir giysinin bir bölümünü bu güzel modelle süsleyebilirsiniz. Hatta takı bile yapabilirsiniz.

Bu gibi güzel çalışmalara göz atmak için kolay örgü tığ işi kategorimize mutlaka göz atın. Orada da farklı ve renkli çalışmalar bulacaksınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git