Tığ İşi Tek Sıra Oya Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar. Eminim hepiniz ev işlerinden kalan vakitlerde bir hobi ile ilgilenmekten keyif alıyorsunuzdur. Bu kişiden kişiye değişse de ben her akadaşımın mutlaka bir kez de olsa oya işleri ile vakit geçirdiğini düşünüyorum. El işleri arasında en önemli yere sahip olan oyaların kültürümüzü yansıtması bir yana, işçiliğin sonunda çıkan muazzam görüntü herkesin etkilenmesine yetiyor. Eğer daha profesyonel bir şekilde işlerinize devam etmek istiyorsanız tığ işi tek sıra oya modelini öğrenmenizde fayda var.

Tek sıradan oluşan, çok güzel duran ve salkımlı bir model olan akasya yaprağı aşağıda paylaştığım videoda sesli bir şekilde anlatılmıştır. Video anlatımını yapan bayan arkadaşım modelin ismini kendisi vermiştir. Eğer siz de adını bilmediğiniz modeller yapıyorsanız ya da kendinize öz bir şeyler yaptıysanız isimlerini kendiniz verebilirsiniz. Böylece her deneyen sizin verdiğiniz ismi kullanmış olur. Tığ oyası yapmaktan keyif alıyorsanız siz de yeni teknikler denemelisiniz.

Her gün farklı bir model denemenin bilgi haznenizin genişlemesinde önemli bir rolü vardır. Bu sayede bildiklerinizin yanına bir şeyler eklemiş olursunuz. Eğer uzun zamandır bildiğiniz tek model üzerinden işlemelerinizi yapıyorsanız bu durumdan sıkılmış olmalısınız. Çünkü aynı işi sürekli tekrarlamak tüm hanımların bir süre sonra işten soğumasına neden olur.

tek sıra örgü modeli yapımı detaylı anlatım

Tek Sıra Oya Modeli İçin Tığ İşi Anlatımı

Tığ oyası yaparak harika ürünler çıkarmak mümkündür. Aynı zamanda evinizin her yerinde kullanabilir olmanız bu işin daha kabul gören bir hal almasını sağlamıştır. Eğer kullanışlı olmayan bir işleme olsaydı kimse uzun süre boyunca yapamazdı. Ama yapacağınız işlemeleri dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin özel günler, doğum günlerinde yakınlarınıza ne hediye alacağınızı bilmiyorsanız farklı modellerden yararlanabilirsiniz. Güzel bir fular ya da başörtüsü alarak onu kendiniz güzelleştirebilirsiniz.

Ayrıca bu işler ile kazanç sağlayan arkadaşlarım var. Hanımlar evde yaptıkları işlemeleri bazen internet sitelerinde bazen de açtıkları standlarda satabiliyor. Bu sayede ev ekonomisine katkı sağlıyor ve emeğinin karşılığında gelir elde etmiş oluyor. Bu gibi fikirleri siz de benimseyebilirsiniz.

Eğer satış işleri yapıyorsanız tek sıra oya modeli için tığ işi örnek yapılışını denemenizi öneririm. Bu herkesin seveceği bir model olduğu için kısa sürede çok fazla alıcısı çıkacaktır. Çalışmalarınızı genellemeden yararlanarak yaparsanız daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.

Tek Sıra Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Genellemeden bahsederken modaya uymanız ve gündemi takip etmeniz gerektiğini söylemek istedim. Eğer çok eski işlemeler ile devam ediyorsanız bir süre sonra kendinizi dış dünyadan soyutlamış gibi olursunuz.

Ama herkesin bildiği ve günümüzde kullanılan modelleri yaparsanız kimse yabancılık çekmeyecektir. Akasya yaprağı tek sıra oya modeli yapılışını öğrendikten sonra bu kurallara uymuş olursunuz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin.

Oya ve Dantel Dünyası’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git