Tığ İşi Üç Renkli Güzel Örgü Motifi

Bayanlar için hobi haline gelen örgü işleriyle beraber birden çok örgü modelleri ortaya çıkmıştır. Özellikle çeyiz hazırlığı yapan bayanların el emeği göz nuru örgüleri renkli içerikleriyle kullanılacak eşyalar üzerinde dikkat çekici etkiler yaratacaktır.Tabi bu örgüleri örerken hanımların en çok aradıkları özellik değişik örgü motifleri ve farklı örgü örnekleri oluyor.

Göz alıcı örgü motifi ve örnekleri arasında tığ ile örülebilen 3 renkten oluşan örgü modelleri vardır. Renkli kullanımıyla ve çiçekli dolgulu modelleriyle dikkat çekicidir. Tığ işi üç renkli güzel örgü motifi çok hoşumuza gitti ve sizlerle paylaşmak istedik. modellerinin kullanıldığı yerlere bakacak olursak; el bezlerinde, banyo lifleri için, mutfak tutacakları için, kanepe üstlerinin süsleri için, tepsi örtüleri için, vitrin içleri için vb. kullanım alanı değişen yerler için üç renkten oluşan farklı örgü modelleriyle süsleyebilirsiniz.

uc-renkli-orgu-motifleri

Peki Tığ İşi Üç Renkli Örnek Örneği Nasıl Yapılmaktadır ?

Örülecek şeklinin nasıl olacağı tamamen size bağlıdır. Örneğin; iç kısmı yuvarlak dış kısmına doğru kare şeklini alan örgü modeli olsun. İç kısmına mavi renkle başlanmış olsun , kalın zincir çekerek başlanarak toplam 12 adet olması dikkat edilmelidir. Tırabzan modeli ile döngülü tamamlama yapılır. İkinci sıra başlanacağında; diğer başka renkteki iple yine aynı adım uygulanır.

uc-renkli-orgu-motifi-nasil-yapilir

Başlarken ikinci sıraya oluşan boşluk içlerine ikili tırabzan örülerek başlanır. Üçüncü sıra için ; diğer başka renkteki ipi geçirin buradaki boşluğa da üçlü tırabzan örülecektir zincir çekilmeden. Üçüncü sırada bu şekilde takip edildiğinde yine birinci renge geçilir ve aynı sıra tekrarlanır.

Easy Crochet Example, Einfache häkeln Beispiel, Easy Hæklet Eksempel, Gemakkelijk Haak Voorbeeld

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git