Tığ işi Uzun Balıksırtı Örgü Çubuklar Nasıl Örülür?

Balıksırtı örgü modelini sanırım kime sorsanız bilir. Geçmişten bu günlere kadar sürekli olarak örülen çok güzel bir model. Hatta sadece elişlerinde değil artık saçlar da bile yapılıyor. Tığ ile örebileceğiniz çubuklar halinde balıksırtı örgü modeli nasıl örülür aşağıdaki fotoğraflarda çok detaylı bir şekilde görebileceksiniz. Bu model çok klasik ve sıradan gibi görünse de, yine biraz farklılaştırmak ve çeşitli modellerde değişik şekilde örmek sizin elinizde. Düz ipler yerine kırçıllı ipler, çift renkli ipler, birden fazla renk kullanımı gibi çok çeşitli alternatifler üreterek, balık sırtı örgü modelini farklı şekillerde örebilirsiniz.

Balık sırtının en önemli özelliği; uzun örgü modellerinde çok güzel durması. Dikey orak kullanılan; hırka, yelek, kazak gibi örgü modellerinde kendisini güzel gösterebiliyor. Daha kısa modeller biraz daha gösterişsiz olabilir. Kısaca örgü modeli ne kadar uzunsa, görsellik de o kadar güzel oluyor.

Tığ ile balık sırtı örgü modeli sadece uzun örgülerde kullanılmıyor

Tabii ki uzun modeller ne kadar güzel gösterirse göstersin, mutlaka o şekilde kullanacağız diye bir kaide yok. Aşağıdaki bir örnekte de görebileceğiniz gibi çok güzel bir bere de örülebiliyor. Yuvarlak olarak sağa veya sola doğru yapacağınız modeller de de güzel sonuçlar veren balık sırtı örgü modeli, patik örülürken de kullanılıyor. Bebeklerin hırkaları ve yelekleri bu model ile çok daha güzel sonuçlar verebiliyor.

Tığ ile balık sırtı örgü modeli nasıl yapılır?

Aşağıdaki galeride bu modelin hem yapılış şemasını, hem de adım adım nasıl ilerleyeceğinizi gösteren fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Ne örmek istiyorsanız o modele göre renk seçimini doğru yapmanız gerek. Örnekteki gibi farklı renklere sahip iplerle kendiniz için bere yapabilirsiniz. Çok şık duruyorlar. Yine bebekleriniz için de bu gibi iplerle öreceğiniz modeller balık sırtı tığ işi çubukların motifini farklı bir görüntüye getirebilir.

1yumak.com sitemizdeki kolay ve farklı anlatımlı örgüler kategorisini incelemeden geçmeyin. Hoşunuza gidecek bir çok modelin anlatımını bulabilir, hem kendiniz hem de bebek ve çocuklarınız için bir çok modeli çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Bizi takip etmeyi ihmal etmeyin.

Etiketler:

Tığ işi Uzun Balıksırtı Örgü Çubuklar Nasıl Örülür? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. semiha kaya dedi ki:

    balık sırtı bereyi nasıl bitirdiniz. bitirişini anlatırmısınız

  2. zambak dedi ki:

    Merhaba Semiha hanım.

    Paylaştığımız balık sırtı motifli bereyi, kullanıcılarımıza örnek olması, bu balık sırtı modeller ile neler yapabileceklerini göstermek amacıyla paylaştık. Maalesef bu güzel berenin bir açıklaması yok. Fakat arkadaşlarımız araştırmaya başladı. Bulursak size ileteceğiz. İlginiz için teşekkürler.

Sayfa başına git