Tığ İşi Yaparak Motifli Babet Ayakkabı Yapılışı

Hepimiz kış aylarında bizi sıcak tutacak terliklere ihtiyaç duyarız. Aynı zamanda örgü babetler tam işimizi görecek türdendir. Çünkü hem hafif yünden yaptığımız için oldukça yumuşaktır hem de istediğimiz gibi ayaklarımızın sıcak kalmasını sağlar. Her zaman moda olarak karşımıza çıkacak olan örgü babetler hepimizin hayatını kolaylaştıracak. Üstelik örmesi de son derece basit. Hep birlikte motifli babet ayakkabı yapımını öğrenelim.

Eski zamanlarda yünden patikler her evde vardı. Şimdilerde ise benzeri modeller yapılmaya devam ediliyor. Herkesin evinde kış mevsiminde ayaklarını sıcak tutacak bir terlik, patik, babet olmalı. Çünkü ayaklarımızdan soğuk almak bütün hastalıkların habercisidir. Bizler de bunu önlemek için kendimize yünden babetler örmeye karar verdik. Aynı zamanda sitemizde diğer örgü babet ayakkabı modelleri de bulabilir ve çeşit çeşit babetler örebilirsiniz.

Sizin de evinizde yapmış olduğunuz farklı modeller varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer okuyucularımız da sayenizde yeni modeller öğrenmiş olacaktır. Ayrıca sorularınız ve merak ettiklerinizi de yorum olarak belirtebilirsiniz. Sitemizdeki uzman kadro size her konuda yardımcı olacaktır.

Tığ İşi Yaparak Babet Yapımı Resimli Anlatım

Motifli Babet İçin Taban ve Kenarları

Motifli babetleriniz son derece kullanışlı olacaktır. Yaptığınız babetleri kirlendikçe yıkayabilir ve uzun süreli kullanabilirsiniz. Misafirliğe gittiğinizde yanınızda götürüp ev sahibini zahmetten kurtarabilirsiniz. Böylece yaptığınız örgü babetler işinizi kolaylaştıracak ve çevrenizdekilerin de ayağınızda görmesi ile birlikte hayran kalmasına sebep olacaktır.

Düz babetlerin yanı sıra motif eklediğinizde elde ettikleriniz çok daha şık görünecektir. Ayrıca babetleri de diğer ördükleriniz ile birlikte sevdiklerinize hediye edebilir kış mevsimini sıcak geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Kendi elleriniz ile yaptığınız bir babet çok daha yumuşak ve hazır alınanlardan güzel olacaktır.

Motifli babet için ihtiyacınız olan iki renk olacaktır. Tercihe göre üç renk de yapabilirsiniz. Ama bir babette çok fazla renk olması göz yorgunluğuna sebep olur. Bu da sürekli kullanacağınız bir eşya da sizin de zararınıza olacaktır. Ayrıca kış ayları için koyu renkleri tercih etmenizi öneririz. Ayrıca sürekli yere basacağınız için açık renkler daha hızlı kirlenecektir.

Tığ İşi Örgü Motifli Eve Babet Ayakkabısı Yapımı

Motifli babet yapımını aşağıda paylaştığımız videodan kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ören Hanım’ın bu video kaydında izleyeceğiniz babet yapımı, modeli daha kolay anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca sizin de yaptığınız farklı babet örnekleri varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Böylece sizden yenilikler öğrenmiş oluruz.

Örgü işleri özellikle yaz aylarında kimi insanları çok sıkar. Hem sıcak hem de kalın yünlerle bir arada olmak kolay değildir. Bu arada kendinizi yormadan çalışmanızın gerektiğinin de altını çizelim. Bir süre sonra çok yorulup örgüden sıkılmanızı istemeyiz. Aynı zamanda düşük ışıkta yapacağınız çalışmalar da gözlerinize zarar verecektir. Bu nedenle ışığın iyi olduğu bir yerde ve sık sık ara vererek çalışmanızı öneririm. Şimdiden motifli babet yapacak herkese kolay gelsin.

Ören Hanım’a bizimle motifli babet yapımını paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git