Tığ işi yeni havlu kenarı yapılışı resimli anlatım

Evdeki ve çeyizlerdeki en çok tercih edilen ve yeni kolay havlu kenarı modelleri yapılışı resimli anlatım konusunda da en fazla paylaşım yapılan modellerdir havlular. Genç kızların, tecrübeli hanımların, büyük annelerin yani hangi yaşta olursa olsun bütün kadınların yeni kolay anlatımlı havlu kenarı modelleri arayışı her zaman vardır. Bitmek tükenmek bilmeyen bir model karmaşası içerisinde en fazla örülen, en çok tercih edilen ve sürekli olarak örülmek istenen motifler; doğa şekilleri, doğadan ilham alınarak yapılan çiçekler, ağaçlar, dallar yapraklar olduğu gibi, aynı zamanda yani bazen de hayvan motifleri de tercih edilebiliyor.

Havlu kenarı örnekleri tığ ve iğne oyası olarak bir kaç şekilde yapılabilir. İğne oyası sık iğne ile yapıldığından biraz uzun ve zahmetli bir iş olmasına karşın harika sonuçlar verebilir. Aynı sonuçları tığ ile almak biraz zor fakat burada ortaya çıkan yaratıcılık ile çok güzel şeyler de yapılabilir.

Yeni havlu kenarı modelleri için yalnızca kenar motifi tercih edin

Havlunun her tarafına bir şey yaptığınızda biraz amaç dışı olabilir. Çok fazla işeme, şekil, motif havluyu kullanma amacından çok, süs olarak kullanmanıza neden olabilir. Zaten amaç süs olarak kullanmaksa istediğiniz her yerine her şeyi yapabilirsiniz. Ama günlük veya özel günler için havlu kenarı yapıyorsanız biraz daha dikkat etmek gerekiyor. Kullanacak bir kısım kalmayana kadar işleme yapmak, amaçtan tamamen uzaklaşmak demek.

Tığ ile yeni havlu kenarı yapmak aslında kolay

İğne oyası havlu kenarı modelleri oldukça güzeldir. İlmek ilmek, nakış nakış işlenen ipler ile işin sonunda çok güzel şeyler görebilme imkanına sahip olursunuz. Ama herkes bu kadar da sabırlı değil. Tığ ile kolay bir model örüp, farklı bir şekilde harika havlu kenarı yapmak aslında çok da zor değil. Bunu neden söylüyorum; birazdan aşağıdaki modeli incelediğinizde, haklı olduğumuzu siz de anlayacaksınız. Basit bir örgü motifi ve bir kaç katlama ile harika işler oraya çıkartacaksınız.

Resimli anlatım ile tığ işi yeni havlu kenarı yapılışı

Şimdi size sırasıyla bir kaç fotoğraf göstereceğiz. Bu fotoğraflar bazılarına “hiç böyle düşünmemiştim” dedirtecek. Çünkü teknik ve yapılışı bakımından böyle bir modeli belki de ilk kez göreceksiniz. Şimdi gelelim bu güzel ve kolay havlu kenarının yapılışına:

İhtiyacımız olan 4 numara bir tığ, düğme, kendiniz belirleyeceğiniz bir motifi örmek için ip ve bir kaç süsleme için bir yapıştırıcı. Bu malzemeler bize, harika bir kenar motifi yapmak için gerekli imkanı sağlayacak.

Öncelikle fotoğraftaki gibi yuvarlak bir model örüyoruz. İç kısımdan başlayarak dışa doğru ördüğünüz bu modelin kenar kısımlarına farklı bir renkte ip ile bir sıra geçmemiz gerek. Bu bize düz değil daha şık bir görüntü sağlayacak. Yapacağımız modelin kanatları için de yine küçük bir model daha örüyoruz. Düğmeyi de yine iplerle örerek kaplıyoruz.

Örmek işlemini bitirdikten sonra en kolay kısma geldi. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi katlama yaparak, kanat ve düğmeyi gövdeye ekliyoruz. Hatta baş kısmına ince bir zincir geçerek modeli daha da güzelleştirebilirsiniz.

En sonunda süslemek için boyun kısmına küçük papyonlar yapıştırsanız, görüntü olarak güzel olacaktır. Bu sıralama ile havlu genişliğine göre kaç adet yapmanız gerekiyor ise yapın ve sıra ile havluya işleyin. Düz ve sıkıcı modellerden hoşlanmayan hanımlar için harika bir model. Mutlaka deneyin.

Yeni havlu kenarı modelleri için en kolay adres 1yumak.com

Sitemiz 1yumak.com yeni havlu kenarı örnekleri konusunda sizinle sürekli yeni işler paylaşmaya çalışıyor. Daha önce görmediğiniz bir çok modele ulaşabilirsiniz. Ufkunuza açacak örnekler var. İğne oyası ile bu modelleri yapmayı seven hanımların mutlaka bakması gereken, yeni havlu kenarları ve havlu kenarı modelleri konusu, içinde harika modellerin olduğu bir galeri barındırıyor. Çiçek motiflerinden hoşlanıyorsanız ve bunları işlemek size iyi geliyorsa tam size göre. Mutlaka inceleyin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git