Tığ Örgü İle Havlu Dantel Uç Modeli Yapımı

Evlerimizin hemen hemen her yerinde dantellere yer veriyoruz. Özellikle salonumuzun vazgeçilmezi olan dantel işlemeleri, eşyaları daha güzel ve düzenli gösteriyor. Vitrinimize koyduğumuz bir dantel şık bir görünüm kazandırıyor. O zaman havlu dantel uç modeli yapımını öğrenmemizde fayda var.

Dantellerin kullanım alanları vitrin ve diğer eşyalar ile sınırlı kalmıyor. Çok eski zamanlardan beri var olan dantel modelleri havlu, masa örtüleri, baş örtüsü vb. yerlerde de çok kullanılıyor ve oldukça güzel bir görüntü oluşmasını sağlıyor. Diğer dantel örnekleri ile ilgili bilgi almak için sitemizdeki yazılara bakabilirsiniz.

Ayrıca sitemize yapacağınız yorumlar dikkate alınmaktadır. Sizler de kendi yaptıklarınızı bizimle paylaşabilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz. Uzman ekip tarafından sorularınızın cevapları verilecek ve sizlerin işlerini kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız.

Havlu Dantel Uç Modeli Yapımı İçin Detaylar

Havlu kenarlarına yapacağımız dantel modelleri banyo ve mutfaklarımıza ayrı bir hava katacak. Dantel her zaman diğer örgü modellerinden daha zevklidir ve kolayca yapabileceğiniz bir şeydir. Bizler bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza havluların kenarları için nasıl dantel yapabileceğinizden bahsetmek istedik.

Özellikle renkli havlularda kullanacağımız uyumlu renkler herkesin beğenisini kazanacaktır. Kimileri havlunun her yanına dantel işlemek ister. Kimileri ise sadece iki kenarı ile yetinir. Siz de buradan öğrendiğiniz teknik ile havlularınıza istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.

Havlu dantel uç model hepinizin zorlanmadan yapabileceği bir modeldir. Televizyon karşısında, dinlenirken bu modelleri rahatlıkla deneyebilirsiniz. Eğer sizin de kendinize özgü motif ve modelleriniz varsa bizler ile paylaşabilirsiniz.

Tığ Örgü İle Havlu Dantel Uç Modeli Yapımı

Havlu Dantel Uç Modeli Yapılışı

Havlu ve dantel uç yapımı aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda ince ayrıntılarına kadar anlatılmıştır. Sizler sadece ekran başında gördüklerinizi uyguladığınızda aynı modellere sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda yaptığınız havluları evinizde kullanmak yerine bir akrabanıza, arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Özel günlerde götürülen hediyeler arasında en değerli olanları el yapımı olanlardır. Karşınızdakiler sizden böyle bir hediye aldığı için son derece mutlu olacaktır.

Havlu kenarına yapacağınız danteller diğerlerine göre daha ince işçilik isteyecektir. Sizler eğer örgü örmekten zevk alıyorsanız bu model tam sizlik. Havlu dantel uç modelin yapımını Ören Hanım’ın videosundan zorlanmadan öğrenebilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız ip ve tığ çok ince olacağından ellerinizin yıpranmamasına özen göstermelisiniz. Renk seçiminde de şahsi görüşünüzü uygulamanız en iyisi olacaktır. Ama birbirini kapatmayan renkleri tercih etmenizi öneririz.

Çalışmalarınızı gerçekleştirdiğiniz sırada zaman zaman kendinize dinlenme molaları verin. Bir anda çok yüklenirseniz hem kollarınız hem de gözleriniz zarar görebilir. Bu nedenle hem aydınlık bir ortamda hem de kendinizi çok yormadan havlularınızı işlemenizi öneririm. Düşünce ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Şimdiden bütün hanımlara kolay gelsin diyorum ve yaptıklarınızın bir kısmını yakınınızdakilere hediye etmenizi öneriyorum. Sağlıcakla kalın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git