Tığ Oyası ile Kasisli Üçgen Örneği Nasıl Çıkartılır ?

Merhaba arkadaşlar. Dönem dönem hanımlar duygu ve düşüncelerine somut bir hal kazandırmak için iğne oyası yapmıştır. Yöreye ve döneme göre değişkenlik gösterse de uzun yıllardır yapılan bu el işi sayesinde kadınlar gün boyunca ev işleri ile ilgilenmek zorunda kalmamıştır. Bir hobi edinmek her zaman önemlidir. Fiziksel sağlığımızın dışında ruh sağlığımızın da iyi olması için stresten uzaklaşma yöntemlerini keşfetmeliyiz. Çok fazla vakti olmayan kadınlar da evde yapabilecekleri farklı aktivite arayışına girmiştir.

Bu arayışlar genelde el işleri ile son bulur. Özellikle iğne oyası işlemeleri her evin bir nevi ihtiyacıdır. Sürekli göz önünde duran ürünlerin daha süslü bir hal alması evinde havasını değiştirecektir. Aynı zamanda kendi üzerinizde kullandığınız eşyaların da oya ile güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin yazma kenarlarına ya da şallara yapılacak oya modelleri son derece şık bir görüntü oluşmasını sağlar. Eğer hala oya modellerini denemediyseniz bir an önce başlamanızı öneririm.

Bir kaç tekniği öğrendikten sonra iğne oyası kasisli üçgen modeline geçebilirsiniz. Karışık bir yapılış şekli olmadığı için kısa sürede öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bu modeli hayal gücünüze bağlı olarak dilediğiniz yerde kullanma hakkına sahipsiniz.

iğne oyası kasisli üçgen modeli yapımı detaylı anlatım

İğne Oyasında Renklerin Önemli Bir Yeri Vardır

Her yerde olduğu gibi iğne oyası modellerinde de renklerin önemli bir yeri olduğunu unutmayınız. Renk çok büyük bir etkidir ve tüm modelin havasını değiştirebilir. Oyalarda renk sadece yapmış olmak için kullanılmaz. Her rengin kendine öz bir anlamı olduğu için oya üzerinde kullanacak olduklarınız da önemlidir. Örneğin kırmızı aşkı, sürekliliği anlatırken mavi sakinliği ve uyumu anlatır. Bu nedenle bir oya üzerinden mesaj vermeniz de elbet mümkündür.

Yöreye göre değişiklik gösterse de iğne oyasında genel olarak canlı renkler tercih edilir. Eğer soluk renkler kullanırsanız işlemeniz insanların enerjisini düşürecek türde olabilir. Her zaman mavinin, yeşilin, kırmızının ya da sarının canlı olanları kullanmayı tercih ederseniz daha iyi sonuçlar almanız mümkündür. Açık ve koyu renkleri de bir arada kullanarak nötr bir işleme yapabilirsiniz.

Bu yazıda sizlere aktardığım çok güzel iğne oyasını da görseldeki gibi siyah beyaz yapabilirsiniz. Biraz da yapacağınız kumaşın desenli – desensiz, hareketli ya da olmayan renklerine göre uygulamanız gerekmektedir.

İğne Oyası Kasisli Üçgen Modeli Yapılışı

İğne oyası kasisli üçgen modeli yapılışında her bir rengi sıra sıra gitmeniz gerekmektedir. İlk önce siyah ile tabanını yaptıktan sonra üzerine her bir sırada değişmek şartı ile beyaz ipi işlemelisiniz. Eğer yapılışı konusunda aklınız karıştıysa aşağıdaki video sizlere yardımcı olacaktır.

Kullanışlı ve güzel iğne oyası modellerini sürekli öğrenmek istiyorsanız web sitemizi takipte kalmanız yeterli olacaktır. Sizin için sürekli yeni ve daha önce görülmemiş örnekleri paylaşmaya devam edeceğim.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git