Tığla Renkli Çiçek Motifi Yapımı

El işine meraklıysanız ancak daha yeni yeni tığı elinize almaya başladıysanız size yapımı kolay ve hızlı olan bir önerimiz olacak.Yıllardır kullandığınız ancak artık sıkıldığınız şapkalarınızdan, kazaklarınızdan, diğer giyimlerinizden ve aksesuarlarınızdan artık kurtulmak istiyorsanız bir daha düşünün çünkü eskileri yenileyecek, onları bambaşka bir hale sokacak bir önerimiz var.

Tığla renkli çiçek motifi yapımı ile eskilerinize yepyeni capcanlı bir görünüm verebilirsiniz. Tığla yapımı kolay çiçeklerle eski bir şapkanın kenarlarını süsleyebilir. Bir broş yaparak eski ceketinize canlılık katabilirsiniz veya bir bluzun etek uçlarını yapacağınız minik çiçeklerle bir kemer gibi sararak yenileyebilirsiniz. Yaptığınız bir örgüyü tamamlamak amacıyla da çiçek motiflerini kullanabilirsiniz. Hatta kendinize örgü çiçeklerden oluşan bir takı seti (küpe, kolye, bileklik) yapabilirsiniz.

Sevdiğinize yapacağınız örgü çiçek ile ona güzel bir armağan verebilirsiniz. Çiçeklerle süslenmiş bir havlu kenarıyla yeni evli bir dostunuza el emeği bir hediye verebilirsiniz ya da kendi çeyizinize saklayabilirsiniz. Süsleyeceğiniz objeye yakın bir ip kullanmanız uygulamayı yapacağınız ürün ile çiçeğinizin uyumlu olmasını sağlayacaktır. Yapmanız gereken tek şey ipinizi ve tığınızı seçmek.

Yapacağınız çiçeğin her bir yaprağı farklı bir renkte olabileceği gibi tüm çiçek aynı renkte de olabilir. Hatta tek bir çiçek modeli yerine farklı farklı çiçek modelleri kullanarak eski giysilerinizi çiçek bahçesine dönüştürerek bahar havası estirebilirsiniz. Yapacağınız çiçekleri farklı renk ve büyüklükte yaparak ve bunları yan yana kullanarak değişik bir konsept elde edebilirsiniz. Sizlere tığ ve şişle yapılan çiçek motifi örnekleri konumuzda farklı örnekler sunmuştuk.

Tığla Çiçek Motifi Yapılışı Detaylı Resimli Anlatım

Çiçeklerinizi öreceğiniz yapraklarla zenginleştirebilirsiniz. Tığla renkli çiçek motifi yapılışı ile ilgili modellere, motif şemalarına ve yapılışlarına internetten kolayca erişebilir, yapım videolarını izleyebilir, eskilerinizde bahar havası estirecek yenilikleri uygulamaya başlayabilirsiniz. Unutmayın tek sınır hayal gücünüzdür.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git