Timsah balık pulu örgü modeli yapılışı

Örgü modelleri dünyasında bir çok isme sahip olan timsah yani balık pulu örgü örneği, görünüm açısından çok zor olmasına karşın, aslında örülüş ve sonuç bakımından çok güzel bir model. Genellikle giysi üzerine örülüp denenen bu güzel modeli bir çok örgü modeli ile beraber kullanabilirsiniz. Çok sık ördüğünüz ve örmekten hoşlandığınız bir modelin üzerine, balık pulu örgü modelini örerek süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. Modelin böyle detaylı ve kat kat olması, büyük alanlarda kullanmak için örülmeye başlandığında, zaman açısından sizi yıpratabilir. Bu gibi motifleri biraz daha tasarımsal değişiklikler yapmak için kullanabilirsiniz.

Bebek hırkaları ve yelekleri örüyorsanız, etek kısımlarını düz bir modelden çıkartıp, balık pulu yani timsah örgü modeli yapılışı ile çok güzel bir şekilde süsleyebilirsiniz. Sadece bebek veya çocuk örgüleri olarak düşünmeyin. Bu farklı modeli kendiniz için tasarlayıp ördüğünüz modeller için de kullanabilirsiniz.

Balık pulu örgü modeli yapılışı yetişkin örgüleri için de çok şık sonuçlar verebilir

Biz her ne kadar bebek ve çocuk örgüleri için bir çok varsayım ortaya arsak da, bu güzel model için yetişkin örgüleri de çok güzel kaynak. Kendiniz için ördüğünüz bir kazak veya bluzun boyun kısmını bu şekilde süsleyebilir, ayrı bir model olarak şal yapabilir, yine kol kısımları için bu güzel modeli adapte etmeyi düşünebilirsiniz. Bu fikirler tamamen size özgü ve sizin kendi tasarımlarınız doğrultusunda ilerleyecek. Hangi örgü işinize adapte etmek isterseniz, ona göre farklı şeyler uygulayabilirsiniz.

Timsah örgü modelini her boyda yapabilirsiniz

Her model için aynı boyutta parçalar hoş durmak. Bir hırka veya yelek için yaptığınız balık pulu modelinin boyunu, farklı bir örnekte aynen kullanamayabilirsiniz. Bu yüzden örerken bunları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Daha küçük ve daha şirin boyutlu parçalar yan yana geldiğinde de çok güzel sonuçların çıkacağına eminiz. Özellikle şal ve etol tarzı işler için harika bir örnek. Aşağıdaki fotoğraftan da ne kadar güzel ve tasarım bir model ortaya çıkartabileceğinizi görebilirsiniz.

Balık pulu örgü modeli nasıl yapılır video anlatım

Modelin verdiği görüntü, düz modellerden ziyade çok daha farklı ve güzel bir hacimli çalışma havası veriyor. Bu harika modelin yapılış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Çok açıklayıcı ve güzel bir anlatım. Bu gibi video anlatımlı konuları daha fazla görmek isterseniz, anlatımlı örgüler kategorimizdeki çalışmaları inceleyin. Çok değişik modeller inceleyeceksiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git