Tomurcuklu Çiçek Yapılışı İğne Oyası Anlatımlı

Merhaba hanımlar. İğne oyası tomurcuklu çiçek modelini sizlere aktarmak istedim. Eminim tüm kadınlar çiçek şekilleri ile işlenmiş iğne oyası modellerini görmüştür. Ama bu sefer yapacağınız biraz daha farklı olacak ve hemen hemen tüm modeller gibi her yerde kullanılacak. Bir modelin kullanışlı olması, onu daha can alıcı bir hale getiriyor. Özellikle sonradan dikilen bir model ise hep yapmanız gereken bir şey haline geliyor.

Sonradan dikilen modellerin tercih edilmesinin en büyük sebebi, ilk ürün yıprandığında ya da atılmak zorunda olduğunda oya da onunla birlikte çöpe gitmiyor. Emekleriniz yıpranan eşyalar ile birlikte çöp olmuyor. Bu da benzer modellerin her zaman yapılmasını sağlıyor. Tomurcuklu çiçek modelinin çiçekleri de sonradan birleştirme işleminden geçecek. Bu modelin başlangıcında ise kuyumcu kafesi yapmamız gerekiyor.

Eğer iğne oyasına dair daha fazla bilgi almak ve ya daha farklı modeller öğrenmek isterseniz web sitemizde her türlü iğne oyası bulunmaktadır. Kendinize uygun olanı bulabilir, videolu anlatımlar sayesinde daha rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Modelleri denedikten sonra aklınıza takılan bir soru olursa bana sorabilirsiniz. Elimden geldiği kadar size yardımcı olmak için burdayım.

iğneo yası tomurcuklu çiçek modeli yapımı detaylı anlatım

Tomurcuklu Çiçek Modeli İçin İğne Oyası Yapımı

İğne oyası yapmaya yeni başladıysanız bu modeli denemeniz uygun olacaktır. Evet ilk başlayanlar için biraz karışık olabilir. Ama kısa sürede alışabileceğinizi düşünüyorum. Tabii daha önce hiç yapmadıysanız direk bu modelden başlamak doğru bir davranış olmayacaktır. Çünkü ilk önce belli başlı düğüm tekniklerini ve pratik yönlerini öğrenmeniz gerekir.

İğne oyasının çok zahmetli olduğunu düşünebilirsiniz. Bu doğru bir düşüncedir. Çünkü iğne oyası zor bir iştir. Ama her zor işin de bir kolay yönü keşfedilmiştir. İğne oyasının kolay yolu da başka materyallerden yardım almak ve el alışkanlığı kazanmaktır. Eğer bu modellerin çok zor olduğunu düşünüyorsanız başka bir işleme yapmayı deneyin.

Tomurcuklu çiçek modeli yapımı iğne oyası modeli yaparken zaman zaman mola vermeyi unutmayın. Mesela her bir çiçek motifini modele bağladıktan sonra on dakikalık ara verebilirsiniz. Çalışmalarınız sırasında kendinizi dinlendirmeniz önemli bir detaydır. Bel ve boyun rahatsızlıklarını önlemek için bu şekilde işlemelerinize devam etmelisiniz.

İğne Oyası Tomurcuklu Çiçek Modeli Yapılışı Anlatımlı

Söylediğim her şeyi uygular ve benimserseniz daha rahat bir çalışma tarzı edinmiş olursunuz. Sizin de kendinize özel kolay yollarınız varsa benimle paylaşabilirsiniz. Herkes bildiklerini sevdikleri ile paylaşınca dünya daha güzel bir hal alıyor. Buna dayanarak yaptıklarınızı sevdiklerinize hediye etmeyi unutmayın.

İğne oyası tomurcuklu çiçek modeli yapılışını öğrendikten sonra her yerde sürekli kullanacağınızı düşünüyorum. Yeni ve farklı iğne oyası modellerini öğrenmek isterseniz de yazıları takip etmeniz yeterli olacaktır. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlık ve sevgi ile kalın.

Çemberimde Gül Oya İğne Oyaları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git