Tülbent Kenarı Bahar Çiçeği Oyası Yapımı

İğne oyası modelleri ile sürekli ilgilenen hanımlar sayesinde bu güzel el işi uzun yıllardır her yerde karşımıza çıkıyor. Tüm el işleri arasında çok farklı yapılış şekli ve görüntüsü olduğu için herkes tarafından tercih ediliyor. İğneyi tutmak, renkli ipleri kumaşa doğru bir şekilde işleyebilmek çok önemlidir. Daha fazla dikkat ve özveri gerektirir. Bu nedenle iğne oyası modellerinden en az bir tanesini yapmak için sabırlı biri olmanız gerekiyor. Eğer değilseniz de bu işlemeler size sabırlı olmayı öğretecektir. Önemli olan sıkılmadan devam etmektir.

Birbirinden güzel modeller arasında her zaman en çok karşımıza çıkan çiçek modelleri oluyor. Bunun genel bir nedeni yok. Sadece çiçekler doğada olduğu kadar işlemelerin üzerinde de çok güzel olduğu için hanımlar yapmaktan zevk alıyor. Ben de her ne kadar daha farklı model yapılışlarını sevsem de her çiçekli modeli bir kez denemeye çalışıyorum. Bu yazıda da sizlere iğne oyası bahar çiçeği modelinden bahsedeceğim.

Oya modellerinin kullanım alanlarında asla bir sınır yoktur. Bu işlemeler sayesinde yazma ve başörtülerinizin kenarlarını güzelleştirebileceğiniz gibi kendi kıyafetleriniz üzerine de dikebilirsiniz. Sürekli giydiğiniz, günlük ve düz renkteki tişörtlerinize güzel şekiller verebilirsiniz.

igne oyasi bahar cicegi modeli yapımı detaylı anlatım

Tülbent Kenarı Bahar Çiçeği Modeli İçin İğne Oyası

Herhangi bir modeli denerken bunu nereye uygulayacağınız tamamen sizin hayal gücünüz ile alakalıdır. Çeşitlilik sağlayabilir, daha önce görmediğiniz şekillerde de iğne oyası yapabilirsiniz. Aslında bu gibi el işlerinin tercih edilme sebeplerinden biri de budur. Kendinizden bir şeyler katabiliyor, daha farklı yerlerde kullanabiliyor ve istediğiniz zaman yeni modeller bulabiliyorsunuz. Eğer araştırmalarınıza devam etmek isterseniz fazlaca dolaşmanıza gerek yok. Web sitemizde tüm oya modellerini bulabilirsiniz.

Bahar çiçeği modeli için iğne oyası küçük bir modeldir. Hiç abartı ya da çoko gösterişli durmadığı için günlük kullanım alanlarına da yakışır. Ben bu modeli daha çok yazma ve fular uçlarında kullanmayı tercih ediyorum. Eğer hangi kumaş üzerine oya yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız sonradan dikilen modelleri de tercih edebilirsiniz. Bu sayede modelden çok fazla yapabilir, karar verdiğinizi düşündüğünüz zaman da işleyebilirsiniz.

Renk seçimi konusunda tereddüt yaşayan bazı arkadaşlarım var. Özellikle bu yazıda anlatılan model gibi çoklu şekiller olduğu zaman hanımların kafası biraz karışıyor. Ben bu gibi durumlarda iki renk kullanıyorum. Siz de bu şekilde yapabilirsiniz

Tülbent Kenarı İğne Oyası Bahar Çiçeği Modeli Yapılışı

Bu model yapımında her çiçek motifi için beş yaprak kullanılmış. Dilerseniz küçük dokunuşlar ile yaprak sayısında oynamalar yapabilirsiniz. Modeli daha büyük işlemek isterseniz yaprakları da daha fazla yapmanız uygun olacaktır.

Eğer iğne oyası konusunda kendinize güvenmek istiyorsanız iğne oyası bahar çiçeği modeli yapılışını bir an önce öğrenmelisiniz. Böylece hem daha fazla iş yapmanın mutluluğunu yaşarsınız hem de bilgi hazneniz biraz daha genişler.

Çemberimde Gül Oya İğne Oyaları’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git